4. Dünya Göçebe Oyunları’nı yaklaşık 1 milyon kişi ziyaret etti!

Oyunların düzenlendiği alanda gazetecilere açıklama yapan Karı, Dünya Etnospor Konfederasyonu tarafından İznik Gölü kıyısında düzenlenen oyunlara vatandaşların büyük ilgi gösterdiğini söyledi.

Kazancı, oyunların son gününde hafif yağmurlu bir hava olmasına karşın iştirakin yüksek olduğunu vurgulayarak, “Sayılara baktığımızda bir milyona yaklaşık bir ziyaretçi akınına uğradık. Bilhassa dün alanımız çok çok ağırdı. Hatta Polis Teşkilatımızdan yönlendirme konusunda yardım istedik. Bu da hoş bir problemdi ancak bu bize farklı bir gurur ve onur verdi. Onu da bilhassa belirtmek isterim.” diye konuştu.

Oyunların dört gününü pahalandıran Yararı, şunları lisana getirdi:

“Oyunlar, Sayın Cumhurbaşkanımızın iştirakiyle hoş bir açılışla başladı. Çabucak birebir günün sabahında başlayan, bilhassa üç tane ana branş spor kolunda, alt kırılımlara baktığımızda on altı tane spor branşında atletlerimiz kıyasıya çaba ettiler. Bugün onların finalleri de yapıldı. İnşallah akşam ödül merasimleri yapılacak ve atletlerimizi burada rastgele bir sakatlık olmadan meskenlerine, yurtlarına, ülkelerine yolcu edeceğiz. Onun dışında yalnızca öbür kültürel aktiviteler ve kültürel bahisler burada işlendi, ziyaretçilerimize aktarıldı, gastronomi kültürü aktarıldı. Buraya gelen vatandaşlarımız sabahın erken saatlerinden, akşamın geç saatlerine kadar, bilhassa gençlerimizin burada akşamları vermiş olduğumuz konserlerle geç saatlere kadar, 23.00’lara kadar burada kaldılar. Herkes çok hoş vakit geçirdi.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir