Alperen Şengün rakibini ‘posterledi’! Houston paylaştı

NBA’deki temsilcilerimizden Alperen Şengün isminden kelam ettirmeye devam ettiriyor. NBA yıldızlarından Jokic’in övgüyle kelam ettiği Alperen sabaha karşı oynanan Denver maçında unutulmayacak bir smaca imza attı.

JOKIC’TEN ALPEREN’E: ADAM YETENEKLİ, OYUN ONUN ÜZERİNDEN OYNANMALI
“Alperen Şengün hakkında ne düşünüyorsun? Senin oyununu kendine örnek aldığını söylüyor” sorusuna esprili bir başlangıç yapan Nikola Jokic ‘Bu güzel bir şey mi emin değilim’ dedi. Kelamlarına devam eden yıldız isim, “Alperen hakikaten çok yetenekli. Tahminen kulağa tuhaf gelebilir. Houston bence biraz daha fazla onun üzerinden oynamalı. Zira bazen grup olarak fazla durağan görünüyorlar. Çok fazla üçlük atmaya odaklandıklarında. Adam yetenekli. Pas veriyor, post up yapıyor, çember etrafında yeterli bitiriyor. O oyundayken farklı oyunlar izleyebiliyorsunuz.

ALPEREN ŞENGÜN’DEN DOUBLE DOUBLE
TSİ sabaha karşı Denver Nuggets ile Houston Rockets karşılaştı. Denver’in MVP’si Jokic maç öncesi övdüğü Alperen Şengün ile alanda karşılıklı çaba etti. Çabayı Denver Nugget 120-100 kazandı. Denver’da Jamal Murray 26 sayı ie maçın en skoreri oldu. Onu 20 sayı ile Aaron Gordon ve 17 sayı ile Jokic takip etti. Houston Rockets’ta Kevin Porter Jr. 23 sayı attı. Alperen Şengün ise 18 sayı, 11 ribaund ile double-double yaptı.

Alperen pazar günkü Oklahoma City Thunder maçında ise 21 sayı, 19 ribaund, 7 asist, 3 top çalma ve 2 blok kaydetmişti.

ALPEREN’DEN MAÇA DAMGA VURAN ‘POSTER’
Houston Rockets’ın Denver Nuggets karşısındaki tesirli isimlerinden olan ulusal basketbolcu, evvel Jamal Murray’i spin ile geçti. Sonrasında ise onu bloklamaya çalışan Bruce Brown’ı posterledi. Alperen’in smacı deplasmanda büyük tesir yarattı.

SEVGİLİSİYLE FOTOĞRAF PAYALAŞTI
Houston’daki performansıyla dikkat çeken Alperen Şengün geçtiğimiz günlerde sevgilisi Hannah Cherry ile fotoğrafını paylaşmıştı.

CEDİ OSMAN KAZANDI, FURKAN ÜZÜLDÜ
NBA’de olağan dönem uğraşında Cleveland Cavaliers, Philadelphia Sixers‘ı ağırladı. Cleveland, rakibini 113-85 mağlup etti. Cleveland’da temsilcimiz Cedi Osman, 29 dakikada 9 sayı – 5 ribaunt yaptı. Philadelphia’da ise 13 dakika alanda kalan urkan Korkmaz ise 4 sayı üretti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir