Anne ve kızlarını öldüren babadan erkek çocukları şikayetçi olmadı

Erzurum’un Yakutiye ilçesinde boşandığı eşi ile iki kızını ateşli silahla ile öldüren 44 yaşındaki Raci Arslan’ın son duruşmasına katılan üç erkek kardeş, babaları hakkında şikayetçi olmadıklarını söyledi.

Arslan, ‘tahrik indirimi’ uygulanarak 66 yıl mahpus cezası aldı.

‘BABAM YAPMASAYDI BEN YAPACAKTIM’

DHA’nın haberine nazaran olay, 6 Aralık 2020’de meydana geldi. İhbarla adrese giden polis, girdikleri meskende üç bayanın ateşli silah ile vurulduğunu gördü. 50 yaşındaki Gülçin Karabıyık ile 17 yaşındaki kızı Cansu Arslan’ın öldüğü, 24 yaşındaki Burçin Arslan’ın ise yaralandığı tespit edildi. Burçin Arslan da hastanede hayatını kaybetti.

Polis, kaçan Raci Arslan’ı sokakta sıkıştırdı. Silahla intihara kalkışan Arslan, vurularak yaralı yakaladı. Bir müddet hastanede tedavi gören Raci Arslan, gözaltına alınıp, tutuklandı.

Raci Arslan hakkında Erzurum 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Raci Arslan hakkında eski eşini öldürmekten müebbet, kızları Burçin ve Cansu Arslan’ı öldürmekten ise iki kere ağırlaştırılmış müebbet mahpus cezası istendi.

Son duruşmada, öbür bir kabahatten cezaevinde bulunan çiftin oğlu 22 yaşındaki Anıl Arslan da SEGBİS aracılığı ile tabir verdi. Babasından şikayetçi olmadığını belirtti. Hatta Anıl Arslan “Babam yapmasaydı, kardeşlerimi ben vuracaktım” tabirlerini kullandı.

Adli Görüşme Odası’ndan (AGO) duruşmaya bağlanıp, tabir veren çiftin öbür oğlu 17 yaşındaki E.A. ve 15 yaşındaki F.A. da babasından şikayetçi olmadığını söyledi.

İfadelerin akabinde mahkeme heyeti, kararını açıkladı. Sanığa ‘tahrik indirimi’ uygulayan heyet, Raci Arslan’ı alt soyu olan kızlarının öldürmekten 48 yıla, eski eşini öldürmekten ise 18 yıl mahpusa mahkum etti. Toplamda 66 yıl mahpus cezası alan Arslan’ın mahkeme kararı, Yargıtay’a gönderildi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir