Barcelona’dan Inaki Pena için hamle!

Barcelona, Marc-Andre ter Stegen’in yedeği Inaki Pena ile kontrat uzatmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz dönemin ikinci yarısını Galatasaray’da geçiren Inaki Pena ile mukavele görüşmeleri başlayacak.

Sport’un haberine nazaran Xavi Hernandez idaresinde inşa edilen proje, Barcelona’nın bugünü kadar geleceğini de garanti altına almak istiyor. Araujo, Balde, Pedri, Gavi, Ansu Fati üzere isimlerin yanı sıra genç kaleciler Inaki Pena ve Arnau Tenas da grup ismine büyük kıymet taşıyorlar.

Ter-Stegen’in formu art plana itti
Barcelona’da Inaki Pena’nın yeni dönemde daha büyük rol alması bekleniyordu. Neto’nun ayrılışı sonrası ikinci kaleci pozisyonuna gelse de şimdi aradığı talihleri bulamadı. Bunda Marc-Antre ter Stegen’in döneme yaptığı yeterli başlangıç etken oldu. Eski formunu yakalayan Alman kalecinin şu an için birinci 11’deki yerini kaybetmesi pek mümkün gözükmüyor.

Kupa maçlarında kullanılacak
Inaki Pena’nın şu an için Barcelona’nın kupa maçlarında kullanılması planlanıyor. Ancak Barcelona, Pena’nın ilerleyen süreçteki varlığına büyük ehemmiyet veriyor.

Galatasaray performansı etken oldu
Barcelona, Neto’dan vazgeçerken ikinci kaleciyi akademiden kullanma fikri ön plandaydı. Inaki Pena’nın Galatasaray’da geçirdiği dönemin bu manada kritik bir rol oynadığı belirtilmekte.

Sözleşmesi dönem sonu bitiyor
Barcelona, 23 yaşındaki kaleciyi muhakkak takımında tutmak istiyor. Mukavelesi dönem sonunda bitecek Pena ile yeni kontrat imzalanmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir