Birer birer öldürdü: Emekli asker ailesini yok etti

Eskişehir’in İnönü ilçesinin Erenköy Mahallesi’nde oturan emekli uzman jandarma Mehmet Aslan, eşi Fatma Aslan’ı konutta beylik tabancasıyla vurarak öldürdü. Olayın akabinde 20 kilometre uzaklıktaki Bilecik’in Bozüyük ilçesi Yenimahalle’ye giden Mehmet Aslan, bir apartmanın ikinci katında oturan oğlu Erol Aslan’ı da konutunda tabancayla vurarak öldürdü.

Diğer oğlunu da vurdu

Aslan, öteki oğlu Osman Aslan’ı da telefon ederek meskene çağırdı. Girişte bekleyen Mehmet Aslan, birlikte apartmana girdiği oğlu Osman Aslan’ı da vurup, ağır yaraladı. Apartmandan çıkan Mehmet Aslan, yürüyerek gittiği durakta otobüs beklerken ihbar üzerine harekete geçen polis takımlarınca yakalanıp gözaltına alındı.

2 meyyit, 1 yaralı

Bozüyük Devlet Hastanesi’nde sıhhat denetiminden geçirilen Mehmet Aslan, sözü için Bozüyük İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Mehmet Aslan, oğlundan evvel İnönü ilçesindeki meskenlerinde eşini öldürdüğünü de itiraf etti. Bunun üzerine bilgi verilen İnönü Jandarma Komutanlığı takımları, gittiği meskende Fatma Aslan’ın cesediyle karşılaştı. Fatma ve oğlu Erol Aslan’ın cenazeleri savcılık incelemelerinin akabinde hastane morguna kaldırıldı. Osman Aslan ise birinci müdahalesinin akabinde hastaneye kaldırılarak tedaviye alındı.

Oğlunu vurduğu anlar kameraya yansıdı

Mehmet Aslan’ın oğlu Osman Aslan’ı apartman girişinde tabancayla vurarak yaraladığı anlar, apartmanın güvenlik kamerasına yansıdı. İmgelerde oğlu ile birlikte içeri giren Mehmet Aslan’ın belinden çıkardığı tabancayla ateş edip, yerdeki bastonunu aldıktan sonra yürüyerek apartmandan çıktığı görüldü.

‘Bir şey olmamış üzere gidiyor’

Bozüyük ilçesinde olayın yaşandığı apartmanın karşısında esnaf olan Hikmet Bozacı, Mehmet Aslan’ın vakit zaman konuta kalmaya geldiğini belirterek, “Baba ve oğlu ikisi birlikte geldiler. Osman Beyefendi telefonla konuşurken, babası cebinden silahı çıkarıp bir el ateş ediyor. Sonrasında yaralı yan taraftaki berber dükkanına ‘vuruldum’ diye sığınıyor. Orada bayılıyor. Burada 2 oğlu vardı. İnönü ilçesinde karısını öldürüyor. Sonra buraya geliyor. Burada ikinci cinayeti işliyor. Daha sonra da burada öteki oğlunu da kapı girişinde yaralıyor. Vuruyor, ondan sonra bir şey olmamış üzere gidiyor” diye konuştu.

Mehmet Aslan’ın emniyetteki sorgusu sürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir