Bursa Büyükşehir açıkladı… Zarar verip parçaladılar! Rahat mı battı?!

BURSA (İGFA) – Bursa’da yeni yol, köprü ve kavşak, raylı sistem ve toplu taşıma yatırımları ile ulaşım sıkıntısına esaslı tahliller üreten Bursa Büyükşehir Belediyesi, yaya trafiğinde konfor ve güvenliği artıracak uygulamaları da bir bir kente kazandırıyor.

Vatandaşlara kesintisiz hizmet sunmak için çalışmalarını aralıksız sürdüren Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Yolu ve devamında Yakın Etraf Yolu üzerinde yer alan Terminal Önü, Küçükbalıklı ve Panayır üst geçitlerindeki asansör ve elektrik tesisatlarına birtakım kişi ve şahıslarca ziyan vermesi üzerine açıklama yaptı.

Asansör sistemleri ve aydınlatma sistemlerine ilişkin tesisatlara arka niyetli bireyler tarafından gece saatlerinde müdahalelerde bulunulduğu ve kasıtlı ziyan verildiğinin belirtildiği açıklamada, “Terminal önü üstgeçidinde başkalarına nazaran daha fazla insan yoğunluğu olduğundan daha kısıtlı müdahale bulunulmuş olup, daha evvel takımlarımız tarafından muhafazayı arttırmak için yapılan kapıların kilitleri zorlanmış bulunmaktadır. Yakın Etraf Yolu üzerinde bulunan Küçükbalıklı üstgeçidinde yer alan asansör sistemleri ve aydınlatma sistemlerine ilişkin tesisatlara müdahalede bulunulmuştur. Yaklaşık 2 yıl evvel çok fazla çalındığı için takımlarımız tarafından karşılıklı iki asansör ortasında bulunan besleme kablosu üst geçit yaya yolunun tam altından görülmeyecek ve ulaşılamayacak biçimde monte edilmiş olup uzun müddettir rastgele bir tahribata uğramamıştır. Fakat son yaşanan olayda bu besleme kabloları kesilmiş ulaşmak sıkıntı olduğu için çalınamamıştır. Asansör panoları kanırttırılarak zorlanmış, asansör kapılarına ziyan verilmiştir. Asansör kuyularına atık su tahliyesi için yaptırılan drenaj pompaları ve tesisatı sökülerek alınmıştır. Çok sık bu olaylarla karşılaşıldığı için Bilgi Süreç Daire Başkanlığı tarafından izleme yapılması için takılan kameralara ziyan verilmiş, istikametleri değiştirilmiştir” denildi.

Panayır üstgeçidinde yer alan asansör sistemleri ve aydınlatma sistemlerine ilişkin tesisatlara da ağır müdahalede bulunulduğu ve çok fazla ziyan verildiğinin belirtildiği açıklamada, “Üstgeçidin kaplamaları ve demir aksamları dahil sökülmüş fakat yerinden çıkarılamamıştır. Asansör panoları, tesisatları ve motorları sökülerek çalınmış, sisteme büyük ziyan verilmiştir. Asansör kulelerinin neredeyse çökmesine sebep olacak çapraz çelik atkıları dahi sökülmüştür. Asansör kuyularına atık su tahliyesi için yaptırılan drenaj pompaları ve tesisatı sökülerek alınmıştır. Asansör kabin camları kırılmıştır. Asansörler kullanılamaz hale getirilmiştir” denildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir