Çocuk yaşta evliliği savunan başhekim yardımcısı görevinden alındı

Türkiye Hiranur Vakfı kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızını şimdi 6 yaşındayken 29 yaşındaki müridi Kadir İstekli ile ‘evlendirmesi’ skandalını tartışırken İHH İnsani Yardım Vakfı Konya Vilayet Lideri ve Numune Hastanesi Başhekim Yardımcısı Hasan Hüseyin Uysal, çocuk yaşta evliliği savunan açıklamalar yapmıştı…

“GAYRİ LEGAL CİNSELLİK YAŞAYANLAR VAR”

Bir toplumsal medya kullanıcısın H.K.G’nin ailesi hakkında yaptığı bir paylaşıma karşılık veren Uysal, şu sözleri kullanmıştı:

*Aile vs zorlama yoksa, kendi iradesi ile evlenmeyi istemişse, 13 yaş konusunda kimsenin itiraz etmemesi gerekmez mi? Zira biliyoruz, o yaşta, maalesef kendi istekleri ile gayri yasal cinsellik yaşayanlar artık var. Gayri meşrusuna mani ol/a/mayıp yasal yolu kapatmak hangi mantık?

“TWEETİMİ SİLDİM ZİRA SEVİYESİZLER ÜŞÜŞTÜ”

Uysal, paylaşımını birçok toplumsal medya kullanıcısının reaksiyon göstermesi üzerine kaldırmış, paylaşımının kaldırma münasebetine ait ise yaptığı paylaşımda “Bu ortamda bir mevzunun fikrî-entelektüel düzeyde ele alınamayacağını bir defa daha gördük. Seviyeli-seviyesiz herkes burada. Düzeyli fikir, muhalif de olsa konuşulur ancak seviyesizlerle uğraşmak güç. Bir tweet’imi sildim zira seviyesizler üşüştü Fikrî ortamlar bulmak ümidiyle…” sözlerine yer vermişti.

GÖREVİNDEN ALINDI

Yaşanan gelişmelerin akabinde Hasan Hüseyin Uysal hakkında idari soruşturma başlatılmıştı.

SÖZCÜ’ye konuşan Konya Vilayet Sıhhat Müdürü Mehmet Koç, “Hasan Hüseyin Uysal başlatılan idari soruşturma kapsamında bakanlığımız tarafından misyonundan alındı ve idari misyonu sonlandı” dedi.

KADINLARI DA GAYE ALMIŞTI

Uysal, daha evvel de bayanları giysileri üzerinden gaye almış ve şu sözleri kullanmıştı:

*Toplumun en zayıf yanı da en kuvvetli yanı da bayan. Konya’da bile göbeği, göğüslerinin yarısı, omuzları, bacak uyluğunun % 80’i açık tipler türedi.

*Bu teşhir, ‘beden görseli satma’ değil mi? Vücut satmaya giden yol, fa..şelik yolu değil mi? Cariyeler örtünmezmiş. Cariye mi bunlar!”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir