Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önemli açıklamalar

Bay bay Kemal’in bir sözcüsü var, İP’in de bir ismi var, IMF’in temsilcileri ile toplantı yaptılar. Sıkıntıdaymışız… Bizim bu türlü bir şeye muhtaçlığımız yok, dedik. Geldikleri üzere döndüler. Esrar kaçakçılarının Londra’ya götürdüğü paralardan 300 milyar dolar alacak herhalde. Diğer türlü gelmez. Biz geldiğimizde rezervi 28 milyar dolardı artık 122 dolar döviz rezervimiz var. Ben size palavrası asla tavsiye edemem. Bu millet doğruluk üzerinde ayakta durmuştur. 

Asrın felaketine maruz kalsak da milletimizi de devletimizi de enkazda bırakmadık. 

DEPREMZEDELERE 30 MİLYAR LİRA ÖDENDİ

Hane takviyesi, taşınma, kira ve vefat edenlerin yakınlarına olmak üzere 30 milyar lira ödeme yaptık. Kalıcı konutların inşası için kolları sıvadık. Bayramdan evvel meskenlerimizi teslim etmeye başladık. Felaket bölgesindeki insanımız devletine güveniyor. Hiçbir vatandaşımız bir sene içinde yeni yuvasına kavuşacağından asla kuşku duymuyor. 

Konutlardaki tüm doğal gaz faturalarını fiyatsız yaptık. Milletimizin tüm fertlerine iyi uğurlu olsun.

Cumhuriyet tarihinin en büyük atamalarını yapıyoruz. Emeklilikte yaşı bekleyen 2 milyon kardeşimizin taleplerini yerine getirdik. En düşük emekli maaşını 7500 liraya bayram ikramiyelerini 2 bin lira yaptık

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir