Didem Soydan sitem etti: ‘Vergiler kimin içindir?’

AHBAP’ın Kızılay’ın iştiraki olan şirketten parayla satın aldığı çadırlar tartışma konusu oldu. Evvel Ahbap ve kurucusu Haluk Levent’ten, akabinde da Kızılay Lideri Kerem Kınık’tan peş peşe açıklamalar geldi.

Açıklamalar sonrası ünlü isimler de bahse dair paylaşımlar yaptı. Başarılı model Didem Soydan da hislerini toplumsal medyadan paylaştı.

“Can konutumuzdan yaralıyız”

Model Didem Soydan “Ülke/Aile… İki kavram vardır ki iddialardan öte iç içe yaşar.
İnsan, bir sevdikleri için bir de ülkesi için iddiasından öte şeyleri göze alır. Can konutumuzdan yaralıyız” diyerek şunları yazdı:

“Hepimiz elimizde avucumuzda ne varsa ortaya döktük çabalıyoruz. Tanıdık tanımadık herkes seferberlik halinde kimseyi farklı bir yere koyamıyorum bunu kalpten söylüyorum ve eminim ki dayanışma /yardım konusunda herkes elinden gelenin fazlasını yapıyor. 10 TL’si olan onu gönderiyor. Kurtuluş Savaşı sonrası üzere, memleketin her kurumu ve her insanı ile bu ülkenin hak ettiği halde inşasına canla başla takviye olmak boynumuzun borcudur.

Ülkenin tüm bireylerinin canla başla çalışarak ödediği vergiler ‘kimin içindir?’ tekrar kendimiz, ailemiz, ülkemiz içindir! Bugünler içindir! Şunu aklım almıyor, hiç parası olmayanın kanını bağışlayarak dayanak olduğu ya da biriktirdiği 10 TL’yi yollayan çocuğun kalbi olmuş KIZILAY nasıl oluyor bizim kanımızla, son kuruşlarımızla ülkemiz/ailemiz için alınan çadırları satıyor?

Yeri geldiğinde ki artık yeridir, ‘Bizim paralarımız NEREDE? İnsanımın/ailemin bir kap suyu NEREDE?’diye sormak vatan hainliği değil tersine VATANSEVERLİKTİR. Zira bu ülke bizim. Bu aile bizim. Yürekten kaygımız, kaygımız, ıstırabımız ardından kaygımız gerçek. Bunları söylemek hata olamaz. Kalbim acıyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir