‘Erkek arkadaşım yeğenim çıktı’ yaptıkları DNA testi hayatlarını kabusa çevirdi

23 yaşındaki Miguel, evlatlık olduğunu genç yaşlardan beri biliyordu ve biyolojik ailesine dair bir işaret bulabilmek için soy testi yaptırmaya karar verdi. Yapılan test genç adamın yarı İspanyol, yarı Çinli olduğunu ortaya çıkardı.

YAPTIĞI DNA TESTİ SEVGİLİSİ İLE ORTASINDA KAN BAĞI OLDUĞUNU ORTAYA ÇIKARDI

Bu da Miguel’i ABD’de giderek yaygın hale gelen meskende yapılan DNA testlerini kullanmaya yönlendirdi. Lakin yaptığı DNA TESTİ onun kız arkadaşı ile ortasında kan bağı olduğunu ortaya çıkardı.

Bugün İngiliz medyasında büyük yankı uyandıran haber, Miguel’in 32 yaşındaki sevgilisinin olayı toplumsal paylaşım sitesi Reddit’e anlatması ile ortaya çıktı.

SEBEBİ GENETİK CİNSEL CAZİBE Mİ?

“Sevgilimin akrabam olduğunu” öğrendim diyen bayan bu mevzuda ne yapacağını bilemediğini belirterek olayı yalnızca sevgilisi, kendi ve tabiplerinin bildiğini belirtti.

Şu anda erkek arkadaşından gebe olduğunu ve çocuğunda genetik olarak bir sorun çıkmasından endişelendiğini belirten bayan bu bahiste tabibinden görüş aldığını belirtti ve “Doktorum erkek arkadaşımla aramızdaki durumun genetik cinsel cazibeden kaynaklandığını düşünüyor.” dedi.

Genetik cinsel cazibe, kardeşler ya da üvey kardeşler, kuzenler ve ebeveyn ile çocuğu üzere yakın akrabaların birbirleriyle birinci sefer yetişkin olarak tanıştıklarında ortalarında meydana gelen cinsel çekicilik. Bu teori, 1980’lerde Barbara Gonyo tarafından ortaya konmuştur.

15 YAŞINDAYKEN KONUTTAN KAÇAN ABLASININ OĞLU ÇIKTI

DNA sonuçları Miguel’in annesinin, sevgilisinin genç bir kızken konuttan kaçan 39 yaşındaki ablası Vanessa olduğunu ortaya çıkardı.

“Vanessa problemli bir çocuktu. 15 yaşındayken konuttan kaçtı ve ondan bir daha hiç haber almadık” diyen bayan sevgilisinin DNA sonuçlarını birinci gördüğünde ona “Benim de Vanessa isimli bir kız kardeşim vardı” diyerek latife yapsa da raporun detaylarını inceleyince şoke oldu.

Raporda Miguel’in annesi Vanessa’nın 16 yaşında bebeği evlatlık verdiği, annelik haklarından vazgeçtiği ve baba ismi belirtmediği yazıyordu.

Rapordan şüphelenen bayan, olayların temeline inmek için kendi için de bir DNA kiti siparişi verdi. Sonuç müthiş kuşkunun yanlışsız olduğunu çıkardı. İki DNA sonucundaki Vanessa birebir kişiydi.

“BU DURUM MİDEMİ BULANDIRIYOR”

“Miguel benim yeğenim, bu durum benim midemi bulandırıyor” diyen bayan yakında bebeğini kucağına alacağını ve birinci evliliğinden olan çocuğunun da Miguel’i babası olarak bildiğini belirterek “Doktor çocuğumuzda rastgele bir sorun olmadığını söyledi. Miguel artık otelde kalıyor lakin ne yapacağımızı bilmiyoruz” dedi.

Yorumculardan kimileri bu durumun ‘kabul edilemez’ olduğunu ileri sürerken kimi okuyucular çiftin çocukları olduğunu belirterek DNA kayıtlarından isimlerini sildirmelerini ve hayatlarına devam etmelerini önerdi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir