Erzurum’da skandal… Sözde kanaat önderi devletin yatırım toplantısına katıldı

Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA) İdare Heyeti Toplantısı, periyot Lideri Erzincan Valisi Mehmet Makas başkanlığında Erzurum’da gerçekleştirildi.

KUDAKA’nın 2023 Yılı Çalışma Programı ve bütçesinin görüşüldüğü toplantıya daha evvel yaptığı kimi açıklamalar ile büyük reaksiyon toplayan Erzurum Kanaat Başkanları Derneği Lideri İbrahim Özmen’in de katılması dikkat çekti.

Kalkınma Ajanslarının İdare Şurası hizmet alanlarındaki vilayetlerin Vali, Belediye Lideri, Vilayet Genel Meclis Lideri ile Ticaret ve Sanayi Odası Liderlerinden oluşuyor.

DÖNEM BAŞKANLIĞINI ERZİNCAN VALİSİ YAPIYOR

KUDAKA’nın Erzurum’da bulunan hizmet binasında gerçekleştirilen toplantıya bu kere İdare Şurası Lideri Erzincan Valisi Mehmet Makas, Erzurum Valisi Okay Memiş, Erzurum Büyükşehir Belediye Lideri Mehmet Sekmen, KUDAKA Genel Sekreteri Oktay İtimat ve öteki İdare Şurası üyeleri ile birlikte hiçbir resmi statüsü olmamasına karşın Erzurum Kanaat Liderleri Derneği Lideri Özmen’in de katılması reaksiyon topladı.

Özmen, daha evvel yaptığı açıklamalarda CHP’yi din düşmanlığı ile suçlamış, Saidi Nursi ile Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan’a övgüler yağdırarak, “Tayyip Bey’in yanına gelmeyen adamın imanından kuşku ederim…” açıklaması ile reaksiyon toplamıştı.

VALİLER İLE BİRLİKTE 2023 YILI BÜTCESİNİ GÖRÜŞMÜŞ

KUDAKA tarafından medya kuruluşlarına servis edilen bülten ve fotoğraflarla ortaya çıkan skandal sonrası, İbrahim Özmen’in idare şurası toplantısında devlet yetkilileri ile birlikte yüzlerce milyon liralık 2023 yılı bütçesinin görüşüldüğü toplantıda neden yer aldığı kim tarafından davet edildiği merak konusu oldu.

“SAÇMALIKLARLA ERZURUM’A YÜK OLAN AKP ZİHNİYETİNİ KINIYORUM”

Duruma reaksiyon gösteren DÜZGÜN Parti Erzurum Milletvekili Naci Cinisli, yaptığı açıklamasa, “Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı resmi toplantısına bir garip derneğin lideri Erzurum ismine katılmış. AKP, Erzurum’a kayyum mu atadı da haberimiz olmadı? Bu türlü saçmalıklarla Erzurum’umuza yük olan AKP zihniyetini kınıyorum” dedi.

İYİ Parti Erzurum Milletvekili Naci Cinisli

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir