Eski Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar’ın ifadesi alınıyor

İstanbul Mali Kabahatlerle Çaba Şube Müdürlüğüne bağlı takımların müfettişlerin rutin kontrolleri sırasında ortaya çıkardığı rüşvet ağı sonrası hakkında gözaltı kararı verilen ve Kastamonu’da yakalanan eski lider Hazinedar, sabah erken saatlerde polis gruplarınca İstanbul’a getirildi.

Sağlık denetiminin akabinde İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen Hazinedar’ın söz alma süreçlerinin başladığı öğrenildi.

6 SORUŞTURMA EVRAKI VAR

Beşiktaş Belediyesine yönelik çıkar gayeli kabahat örgütü kurma, rüşvet, irtikap cürümlerine yürütülen soruşturma kapsamında eski Beşiktaş Belediye Lideri Murat Hazinedar, eski lider yardımcıları Hüseyin Avni Sipahi ve Rıfat Örnek ile zabıta müdürü Selçuk Bartınlı’nın da ortalarında bulunduğu 17 kuşkulu hakkında gözaltı kararı verilmişti.

Polis grupları, ortaya çıkan rüşvet ağı sonrası 6 başka soruşturma belgesi kapsamında şüphelilerin yakalanması için İstanbul merkezli Çanakkale, Ankara ve Ordu’da belirlenen adreslere eş vakitli operasyon düzenlemiş, Hüseyin Avni Sipahi ve Rıfat Örnek ile zabıta müdürü Selçuk Bartınlı’nın da ortalarında bulunduğu 16 şüpheliyi gözaltına almıştı.

Belirlenen adreste bulunmayan eski Beşiktaş Belediye Lideri Murat Hazinedar da Kastamonu’da yakalanmıştı. (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir