Ferdi Kadıoğlu: “İki hedefimiz için de savaşmaya devam ediyoruz…”

Sarı-lacivertli formayla beşinci dönemini geçiren ve istikrarlı performans ortaya koyan Ferdi, hem ligde hem de kupada amaçları doğrultusunda çalıştıklarını lisana getirerek, “Uzun bir dönem oldu, çok fazla maç oynadık. Kendimi şu anda uygun hissediyorum. Hala iki maksadımız için savaşmaya devam ediyoruz. Kupa’da işler bizim elimizde diyebiliriz fakat ligde o denli değil, ama ligde de hala talihimiz devam ediyor. Rakibimizin puan kaybetmesini beklemek zorundayız. Sıkı çalışmaya devam ediyoruz. Önümüzdeki maça hazırlanıyoruz. Bizim yapmamız gereken şey, kendi maçlarımızı kazanmak. Ondan sonra da Galatasaray’ın ne yapacağına bakacağız. Biz yolumuza devam ediyoruz” tabirlerini kullandı.

“Her oyuncu kupalar kazanmak ister”

Sezonu kupalarla tamamlamak için uğraş ettiklerinin altını çizen ulusal futbolcu, “Her oyuncu kupalar kazanmak ister. Bunun için futbol oynuyoruz. Finale çıktığımız için herkes çok memnun. Ligde de hala yarışın içindeyiz. Bizim yapmamız gereken şey odaklanmış biçimde işimizi yapmaya devam etmek. En yeterli formda hazırlanmalı ve devam etmeliyiz. Umarım dönem sonunda kupalar kazanırız” diye konuştu.

“Her vakit elimden gelenin en düzgününü yapmaya çalışıyorum”

Takımda beşinci dönemini geçiriyor olmasından ötürü camiayı, kulübü, Samandıra’yı çok daha güzel tanıdığını lisana getiren Kadıoğlu, yıllar içerisindeki gelişimini de şu sözlerle aktardı:

“Burada beşinci dönemim. Hasebiyle şu anda kulübü çok güzel tanıyorum. Samandıra’yı çok yeterli biliyorum. Ülkeyi çok uygun tanıyorum. Hollanda’dan birinci geldiğimde adapte olmam gerekmişti, zorluk yaşamıştım lakin her yıl üzerine koyarak devam ettim. Geçen sene büyük bir gelişim kaydettim. Bu sene de buna devam ediyorum. Ben her vakit elimden gelenin en düzgününü yapmaya çalışıyorum. Çok âlâ oynamadığım vakitlerde bile en azından elimden gelenin en uygununu yapıp çabamı vermeye çalışıyorum. Bu sene çok sayıda berbat maçım yok. Bu sebepten ötürü memnunum. Son haftalarda da asist ve gol manasında kadroma katkılar sağlıyorum. Umarım dönem sonuna kadar bu biçimde devam ederim.”

“En değerli şeyin insanın kendi bedenini dinlemesi olduğunu düşünüyorum”

Genç futbolcu, istikrarlı ve başarılı oyununu ise, “Her vakit bedeninizi dinlemeniz gerekiyor. Bir acı hissettiğinizde ya da kendinizi uygun hissetmediğinizde bunu doktorlarınızla, fizyoterapistlerinizle paylaşmanız gerekiyor. Onlar bizlere çok yardımcı oluyorlar. Birebir vakitte çok da âlâ masörlerimiz var, onlar da bize yardımcı oluyor. Bunun dışında sağlıklı beslenmeye ve düzgün uyumaya çalışıyorum. Lakin en kıymetli şeyin insanın kendi bedenini dinlemesi olduğunu düşünüyorum. Güzel hissediyorsanız yahut hissetmiyorsanız bunu her vakit paylaşmanız gerekiyor” değerlendirmesinde bulundu.

“Hem atak yaparken hem defans yaparken birlik olmamız çok önemli”

Takım kimyasıyla ilgili de konuşan 23 yaşındaki futbolcu, “Her oyuncunun makus günü olabilir ve makus gününde olduğunda öteki oyuncuların ona yardım etmesi gerekiyor. Bir gün siz berbat gününde olan bir oyuncu arkadaşınıza yardım ederseniz, yarın tam karşıtı olur. Her maç farklı bir oyuncu ön plana çıkıyor, belirleyici olabiliyor. Bu yüzden birlik olmamız çok kıymetli. Bir oyuncu topu kaybettiği vakit hepimizin o topu geri almak için çaba etmesi kıymetli. Saha içerisinde hem atak yaparken hem defans yaparken birlik olmamız çok değerli. Biz uygun bir grubuz. Münasebetiyle dönemin geri kalanı için bu hususta bir tasam yok” dedi.

Ferdi, dönemin kalan kısmıyla ilgili, “Bizim için şu an en değerli maç, oynayacağımız Antalyaspor maçı zira o maçı kazanamazsak ligde oynamanın bir manası kalmayacak. Münasebetiyle o maça en güzel biçimde hazırlanmamız gerekiyor. Kupada da finaldeyiz. Tek opsiyon var o da kazanmak” yorumunda bulundu.

“Kaptanlık bandını takmak benim için gurur verici bir andı”

Genç yaşına karşın istikrarlı oyunuyla dikkat çeken Ferdi, kaptanlık bandını takmış oluşuyla ilgili, “Benim için çok gurur verici bir andı bu grubun kaptanı olmak. Kaptanlık bandını takmak çok büyük bir onur. Ben olağanda çok fazla konuşan, konuşmalar yapan bir kaptan değilim lakin saha içerisinde her vakit elimden gelenin en düzgününü yaparım, sonuna kadar savaşırım. Tahminen ileride daha sık olur” diye konuştu.

“Kaybetmekten nefret ediyorum”

Kendi özellikleriyle ilgili kıymetlendirme yapan Ferdi Kadıoğlu, “Ben kaybetmeyi sevmeyen bir oyuncuyum. Münasebetiyle kazanabilmek için elimden gelenin en uygununu yapmaya çalışıyorum. Her şeyi yapmaya çalışıyorum. Şayet saha içerisinde ekip arkadaşlarımı destekleyebiliyorsam bunu da yapmaya çalışıyorum. Her oyuncu farklıdır ancak belirtmiş olduğum üzere ben kaybetmekten nefret ediyorum ve son dakikaya kadar her şeyi yapmaya çalışıyorum. Benim biçimim bu şekilde” tabirlerini kullandı.

“Attığımız gollere katkım olduğunu düşünüyorum”

Sarı-lacivertli forma altında kaydettiği goller ve yaptığı asistlere ait konuşan Ferdi, “Bir oyuncu olarak grubunuza gol yahut asistlerle katkı sağladığınız vakit keyifli olursunuz. Aslında dönem başında gol katkım çok yüksek değildi lakin yeniden de kadro içindeki rolümün değerli olduğunu düşünüyorum. İstatistiklere bakarsak gol yahut asist olmasa bile gol durumlarının genelde içinde olduğumu, attığımız gollere katkım olduğunu düşünüyorum. Son haftalarda gol atmak ve asistler yapmak bana nasip oldu. Fakat bu kıymetli değil. Benim için değerli olan kadro. Değerli olan finale çıkmamız, oynadığımız maçları kazanmak” halinde konuştu.

“Umarım taraftarlarla birlikte finali kazanabiliriz”

Son olarak taraftarlara da seslenen Ferdi Kadıoğlu, kelamlarını şöyle tamamladı: “Bizi son maça kadar desteklemeye devam etsinler. Her şey mümkün. Birebir vakitte bir finalimiz var. Umarım o maça gelip bizi desteklerler. Umarım onlarla birlikte finali kazanabiliriz. Biz en yeterli biçimde hazırlanacağız, en güzelimizi vereceğiz. Yakında Kadıköy’de görüşürüz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir