Fuat Oktay: Kılıçdaroğlu bunu öğrensin

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Altındağ Kültür Merkezi’nde özel halk otobüsçüleri ile buluşmasında konuştu.

Burada yaptığı konuşmada CHP Genel Lideri ve Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu maksat alan Oktay, şunları söyledi:

“Bu Kılıçdaroğlu güya hesap uzmanı ya, Amerika dayanağını, İngiliz dayanağını, Alman, Fransız, Kandil dayanağını, FETÖ dayanağını, yandaş anket şirketlerinin dayanağını, 7’li maşa dayanağını alt alta koyup topluyor, ‘Sana kelam kazanacağız’ diyor. Kime? Ağababalarına diyor. Lakin ben size bir şey söyleyeyim; Kemal Kılıçdaroğlu hesap uzmanı falan değil ne yazık ki. Onu zati SGK’dan biliyoruz. Nasıl batırdığını biliyorsunuz. Bu milleti hesaba katmayan herkes hesap yanılgısı yapar. Bunu en başta Kılıçdaroğlu öğrensin. O da bu bakımdan olsa olsa hesap uzmanı değil, hesap kusuru olur.

Bu ülkede Amerikalıları, İngilizleri, Fransızları, Yunanlıları Almanları oy kullanmayacak. Bu vatan toprağında, Ay Yıldızlı bayrak altında, tıpkı millet çatısı altında ortak bir gelecek inşa etmek isteyen Türkler, Kürtler, Lazlar, Çerkezler özcesi Türk Milleti oy kullanacak. Bu ülkenin esnafı, çiftçisi, memuru emekçisi, gençleri, bayanları oy kullanacak. Amerika Anayasasına, İngiliz Anayasasına bağlı olanlar değil, Türkiye Cumhuriyeti Anayasasına bağlı olan vatandaşlarımız oy kullanacak. İşte Kemal Kılıçdaroğlu’nun hesap yanılgısı burada. İşte 7’li maşanın hesap yanılgısı burada. Göreceksiniz 14 Mayıs’ta milletin tokadı balyoz üzere inecek bunların yüzüne. Adeta bir Osmanlı tokadı yiyecekler.

O yabancı gazete ve mecmuaların manşetlerini de işte 14 Mayıs akşamı biz atacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir