Genel cerrahi uzmanı doktor trafik kazasında hayatını kaybetti

Ankara Sıhhat Bilimleri Üniversitesi GATA Genel Cerrahi Anabilim Kolunda vazife yapan Doç. Dr. Yaşar Subutay Peker, (36) Eskişehir yolu üzerindeki bir alışveriş merkezi önünde D.K.’nin denetimindeki arabanın çarpması sonucu hayatını kaybetti. Gözaltına alınan D.K.’nın emniyetteki süreçlerinin akabinde çıkarıldığı hakimlikçe isimli denetim kaidesiyle hür bırakıldığı öğrenildi.

Bakan Koca ve Sıhhat Bilimleri Üniversitesi Rektörü Erdöl’den başsağlığı mesajı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Sıhhat Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl hayatını kaybeden Peker için Twitter hesabından başsağlığı iletisi yayımladı. Koca bildirisinde, “Ankara Sıhhat Bilimleri Üniversitesi GATA Genel Cerrahi Anabilim Kısmında vazife yapan arkadaşımız Doç. Dr. Yaşar Subutay Peker bir trafik kazasında hayatını kaybetti. Dr. Yaşar şimdi 37 yaşındaydı. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine ve doktor topluluğumuza başsağlığı diliyorum” tabirlerini kullandı.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl ise başsağlığı iletisinde, “Elim bir trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Gülhane EAH. Genel Cerrahi kliniği doktorlarından Doç. Dr. Yaşar Subutay Peker’e Allah’tan rahmet; kederli ailesi ve tıp topluluğumuza sabır ve başsağlığı dilerim” tabirlerine yer verdi.

Peker’in cenazesi, 24 Ekim Pazartesi günü çalıştığı hastanede düzenlenecek merasimin sonrasında Karşıyaka Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir