HDP’li Günay: Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik krizin vebali, kendi çıkarlarını her şeyin üstüne koyan AKP ve MHP’nin boynunadır! 

HDP Sözcüsü Ebru Günay, 2023 yılı bütçe teklifi için, “82 milyon şahıstan alınan vergilerle tek adam ve etrafındaki çıkar kümelerinin kazanması için harcanmak istenen bir bütçe teklifidir. Sarayın şatafatına, yandaşın taleplerine, çetelerin masraflarına yetmedi 21’inci sefer hazırladığınız bu bütçe. İktidar ve küçük ortağı nimetlerinden yararlansın diye milyonlarca insanın rızkıyla oynanan bu teklife ‘hayır’ diyeceğiz” dedi.

HDP Sözcüsü ve Mardin Milletvekili Ebru Günay, TBMM Genel Kurulu’nda 2023 Yılı Bütçe Kanun Teklifinin aleyhinde kelam alarak konuştu. Günay, Kürtçe başladığı konuşmasında, “Dünyanın her yerinde bayan, ömür ve özgürlük diyerek çaba eden bütün bayanları selamlıyorum” dedi.

“İktidar ve küçük ortağı nimetlerinden yararlansın diye milyonlarca insanın rızkıyla oynanan bu teklife hayır diyeceğiz”

Günay, 2023 bütçesinin 660 milyar lira açıkla değerlendirildiğini kaydederek, “Bu iktidarın yıllardır bizden çaldıkları ile dolu bir bütçe. Sarayda hazırlanan ve iktidar tarafından da komitede onaylanan bu bütçe bir seçim bütçesidir. 82 milyon şahıstan alınan vergilerle tek adam ve etrafındaki çıkar kümelerinin kazanması için harcanmak istenen bir bütçe teklifidir. Sarayın şatafatına, yandaşın taleplerine, çetelerin masraflarına yetmedi 21’inci kere hazırladığınız bu bütçe. İktidar ve küçük ortağı nimetlerinden yararlansın diye milyonlarca insanın rızkıyla oynanan bu teklife ‘hayır’ diyeceğiz” diye konuştu.

“Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik krizin vebali, AKP ve MHP’nin boynunadır”

Günay, Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik krizin vebalinin AKP ve MHP’nin boynuna olduğunu söyleyerek, “Vebal kendi çıkarlarını her şeyin üstüne koyan bu iktidardadır” dedi. 

Günay, AKP’nin seçimi kazanmak için kesenin ağzını açtığını belirterek, “Bu durumda rekor bütçe açıklarını beraberinde getirmiş ve bu iktidarın 20 yıldır ülkede yarattığı hesaplar hepimizin geleceğini tamiri uzun yıllar alacak hasarlara neden olmuştur” dedi. (ANKA) 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir