Hiç tanımadığı üniversiteli genci sebepsiz yere böyle bıçakladı

Olay, merkez Osmangazi ilçesinde yaşandı. Edinilen bilgiye nazaran, Uludağ Üniversitesi Kamu İdaresi öğrencisi Yasin Çeçen, okul çıkışı babası Ahmet Çeçen’in işlettiği börek dükkanına yardım etmek için uğradı.

Bir müddet dükkanın önünde esnaf komşusuyla oturan 20 yaşındaki Yasin Çeçen, bir anda hiç tanımadığı Ziya Karatepe’nin (28) bıçaklı saldırısına uğradı.

Sırtından ve kolundan bıçak yarası alan üniversiteli Çeçen ve komşusu, olayın şokuyla süratle kaçmaya başladı. “Seni unutmadım” diye saldırıp bir müddet tehditler savuran Karatepe, dükkandan çıkan baba Ahmet Çeçen’i görünce bölgeden koşarak uzaklaştı. O anlar güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

ÇELİK YELEK Mİ GİYELİM?

Can güvenliklerinin olmadığını belirten Mustafa Aksu,” Burada Yasin ile birlikte oturup sohbet ediyorduk. Daha sonra elinde bıçakla biri koşarak yanımıza gelip bıçak savurdu. Olayın şokuyla birdenbire kaçmaya başladık. Yasin’in yaralandığını görünce çabucak sıhhat görevlilerine haber verdik. Bıçaklayan şahıs burada daha öncede 4 kişi sebepsiz yere bıçakladığını duymuştuk. Bu şahıstan korunmak için çelik yelek mi gezmemiz lazım” dedi.

Zanlının hak ettiği cezayı almasını isteyen baba Ahmet Çeçen,” İçeride çalışıyordum. Dışarıdan sesler gelmeye başlayınca çabucak kapının önüne çıktım. Oğlumun yaralandığını gördüm. Sonrasında saldırganı kaçtığını görünce bir mühlet gerisinden koştum lakin yakalayamadım. Durumu polise bildirdik. Bu saldırganın birinci vukuatı olmadığını duyduk. Gereken cezayı almasını istiyoruz” diye konuştu.

Hiç tanımadığı kişi tarafından bıçaklanan Yasin Çeçen ise,” Babama akşamları yardıma gidiyorum. Bir mühlet dükkanın önünde yan taraftaki komşumuzla oturdum. Birdenbire biri koşarak üzerimize geldi. Ne olduğunu anlayamadan bana bıçak savurdu. Bıçak darbelerinden biri kolumu savurdu başkası ise sırtıma geldi. Sonrasında kendisini tanımama karşın “seni unutmadım” diyerek tehditler savurdu. Neyse ki hafif yaralandım. Bu kişinin sebepsiz yere bıçakladığı 5. Kişinin ben olduğunu öğrendim. Bu şahısların ceza alması için birinin ölmesi mi gerekiyor ?” tabirlerini kullandı.

Polis, uyuşturucu bağımlısı olduğu argüman edilen saldırganı gözaltına alırken, mahalleli şahsın gereken cezayı almasını istedi. Öbür yandan emniyette süreçleri tamamlanan kuşkulu hür bırakılırken, daha evvel pandemi koşulları sebebiyle cezaevinden tahliye edildiği öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir