İzmir Karabağlarda’da sel mağdurlarına nakdi yardım

İZMİR (İGFA) – İzmir Karabağlar Belediye Meclisi’nin aralık ayı toplantısı, Karabağlar Belediye Lideri Muhittin Selvitopu idaresinde yapıldı. Toplantıyı, DÜZGÜN Parti Karabağlar İlçe Lideri Aysel Ersöz, MHP İlçe Lideri Latif Alaboğa’yla İlçe Lider Yardımcıları Uğur Durmaz, Yasemin Kaya ve Cemal Aydın, Saadet Partisi İlçe Lider Yardımcıları Necati Tağaç ve Şener Uzun, AK Parti İlçe Lider Yardımcısı Metin Uslu ve Gençlik Kolları Lider Yardımcısı Muhammet Emin Eres de izledi.

Toplantının açılışında meclis üyelerini belediye çalışmalarıyla ilgili bilgilendiren Lider Selvitopu, “Temizlik, zabıta, yol ve kaldırım düzenlemeleri, park yenileme ve bakım çalışmalarımız sıkıntısız halde devam ediyor” dedi.

Atatürk Gençlik ve Spor Merkezi, Yeşilyurt Pazaryeri, ilçenin farklı noktalarındaki istinat duvarı inşaatlarının sürdüğünü bildiren Lider Selvitopu, Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı’yla birlikte işletilecek toplumsal tesisin inşaatının ise tamamlandığını vurguladı.

Başkan Selvitopu, okulların bakım tamiratlarının da tıpkı süratle devam ettiğini söyledi. Toplantıda, 5 Kasım 2023 tarihinde şiddetli yağış sonrası meydana gelen su baskınları nedeniyle Karabağlar’da mağdur olan vatandaşlara nakdi yardım yapılması kararlaştırıldı. Oybirliğiyle alınan kararda, vatandaşlardan, itfaiye raporu ve öteki gerekli evraklarla birlikte Karabağlar Belediyesi’ne müracaat yapmaları öngörüldü. Buna nazaran başvurusu uygun olan ve hafif hasarı bulunan vatandaşlara 7 bin 500, orta hasarı bulunan vatandaşlara 10 bin 000, ağır hasarı bulunan vatandaşlara da 15 bin 000 lira nakdi yardım yapılacak.

Toplantıda ayrıyeten, Karabağlar Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün Uzundere’de bulunan fidanlığına, TEMA Vakfı Kurucusu ve Onursal Lideri Hayrettin Karaca’nın isminin verilmesi oybirliğiyle kabul edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir