KAYMEK Tatil Şenliği’nde Büyükkılıç sürprizi

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Büyükşehir Belediyesi, öğrenci ve genç dostu Lider Büyükkılıç’ın talimatları doğrultusunda, ilgili kuruluşları ile güçlü içerikli aktiflik ve faaliyetlerini her periyot olduğu üzere orta tatil devrinde de sürat kesmeden sürdürürken Büyükkılıç da etkinliklerde öğrencileri yalnız bırakmamaya itina gösteriyor.

Bu kapsamda, Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç, KAYMEK A.Ş. tarafından düzenlenen ve Kayseri Park AVM’de 27 Ocak Cumartesi günü saat 10.00’ da başlayan ‘Tatil Şenliği’ ekinliğine katıldı.

Başkan Büyükkılıç’a, aktiflikte AK Parti Melikgazi İlçe Lideri Tayyar Şahin ile Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Serdar Öztürk de eşlik etti. Şenlikte çocuklar ellerinde Türk bayrakları ile Büyükkılıç’ı karşıladı. Çocukların ilgi ve sevgisi ile karşılaşan Lider Büyükkılıç, onlarla yakından ilgilendi.

Başkan Büyükkılıç, şenlikte çocuklar ile ailelerine hitap ederek, “Güzel bir gün, yavrularımız cıvıl cıvıl sömestr tatilinin keyfini çıkarıyor. Kayseri Büyükşehir Belediyesi KAYMEK ünitesi de ona nazaran aktiflik yapıyor” dedi.

Elinde Türk bayrağı ile sahneye çıkan Büyükkılıç, “Bu bayrak bizim olmazsa olmazımız. Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, Toprak şayet uğurunda ölen varsa vatandır. Bu topraklar için şehit olan tüm şehitlerimizi rahmetle anarak sözlerime başlıyorum. Gazilerimize acil şifalar temenni ediyorum. Bu vatan kutsal vatan, bu bayrak kutsal bir bayrak, bu kıymetlerimize sahip çıkacak canlarımız, yavrularımız, geleceğimiz olan sizlersiniz” diye konuştu.

Başkan Büyükkılıç, kadim kentin tarihi ve kültürel kıymetlerine vurgu yaparak kelamlarını şöyle sürdürdü: “Bu kent bedelli bir kent, bu kent Seyyid Burhaneddin Hazretlerinin kenti, Mimar Sinan’ların kenti. Bu kent Mehmet Melik Gazi Hazretlerinin, Gevher Nesibe Sultan’ın, Hunat Hatun’un ve daha nicelerinin kenti. Biz Selçukluyuz, biz Osmanlıyız, biz Cumhuriyetiz. Biz Fatih’iz, Yavuz’uz, biz Yasal Sultan Süleyman’ız, Abdülhamit Han’ız, biz Mustafa Kemal’iz. O açıdan, el ele geçmişi geleceğe taşıyarak inşallah daha hoş günlere diyoruz. Kentimize sahip çıkacağız, ailemize sahip çıkacağız, kurum ve kuruluşlarımıza sahip çıkacağız ve birbirimize sahip çıkacağız. Kimseyi dışlamadan, kimseyi ötekileştirmeden, herkesi bağrımıza basarak eğleneceğiz, koşacağız, okuyacağız, öğreneceğiz kentimizi, ülkemizi dünyada kendisinden kelam ettiren hale geleceğiz.”

Miniklere İstiklal Marşı okutan Büyükkılıç, İstiklal Marşı okuma müsabakasında birinci olan ve sahneye gelerek İstiklal Marşı’nın birinci kıtalarını okuyan miniğe, “İşte bu Türk genci, işte bu Türk çocuğu, işte bu Türk kuşağı alkışlanır, yalnızca alkışlanmaz ona bir armağan verilir” diyerek saat armağan etti. Lider Büyükkılıç, Cumhuriyet’in 100’üncü yılı vurgusu yaparak, “Cumhuriyet’in yüzüncü yılını geride bıraktık, 101’inci yılına girdik, daha kaç 100 yıllara diyoruz. Çağdaş uygarlık seviyesine elbette ki eserlerimizle ulaşacağız” dedi.

Çocuklara Kayserispor forması da ikram eden Büyükkılıç, şenliğe katılan çocuklarla günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi. Lider Büyükkılıç, “Tebrik ediyorum sizleri, muvaffakiyetler diliyorum. Güzel ki varsınız, geleceğimizsiniz. Sizleri seviyoruz, sizlere güveniyoruz. Sizlere hoş bir gelecek hazırlama ismine gece demeden, gündüz demeden ibadet aşkıyla koşturmaya devam diyoruz” halinde konuştu.

Katılımın fiyatsız olduğu ‘Tatil Şenliği’, müsabakalar, sihirbaz şovları, workshop, küçük konser, maskot, yüz boyama, Hacivat Karagöz, bubble show, sosis balon gösterimi ve sürpriz armağanlarla dolu eğlendirirken öğreten varlıklı içeriği ile 28 ve 29 Ocak günlerinde 10.00 ile 22.00 saatleri ortasında çocuklara keyifli bir tatil anısı yaşatmaya devam edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir