Kılıçdaroğlu: ‘Hazineden çalınan 418 milyar dolar’ serisinin filmlerini yayınlamadılar

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, toplumsal medya hesabından ‘çok kıymetli bir meseleyi’ anlatacağını söyleyerek davette bulundu. Kılıçdaroğlu’nun Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Sevgili halkım, endişe dağları sarmış. Çok değerli bir sorun var, hepinizi 21.30’da buraya bekliyorum” dedi.

Kılıçdaroğlu saat 21:30’da “Herkesin kiminle ve ne ile uğraş ettiğimizi çok âlâ anlaması gerekiyor. Bu iş çok önemli, bu seçim de çok hayati. Ey çeteler! Siz hala anlamadınız, Bay Kemal asla yolundan dönmez” notuyla yayınladığı görüntüde şunları söyledi:

“Sevgili halkım sizden çalınan bir para var. Tam 418 milyar dolar. 20 yılda bine yakın yandaş şirket bir ortaya geldi ve Hazine’yi soydu. Çalınan para sizin paranız. evlatlarınızı parasını gasp ettiler. Bu ortada şunu da söyleyeyim, devletle birlikte dürüstçe hizmet veren on binlerce de şirket var. Onların hepsinin başımın üstünde yeri var. Bende bu yandaş çetelerle ilgili çok net konuştum. ‘Bu çeteler benim can düşmanımdır’ dedim. Onlar bu ülkede yatağa aç giren çocukların hakkını yemiştir, dedim. Bu çetelerden tahsil edeceğim 418 milyar dolarla halkım için yapacaklarımızı anlattım, kısa sinemalarla… Bu sinemalar bu gece televizyonlarda yayınlanacaktı. Fakat birtakım kanallar yayınlamayı reddetti. Hırsızlığa kalkan oluşturacak bir yasak için kimlere haber uçurduklarını da biliyoruz. Ey çeteler, ey o halkın gasp edilmiş parasıyla alınan medyalar. Ben sizden mi korkacağım. Ben bu uğraşta vefatı göze almışım. Sizin sansürlerinizden mi geri adım atacağım. Halkımız refaha ve huzura kavuşacak. Bunun için ben sizinle vefatına gayret edeceğim, vefatına… Şu net ki, ben sırtımı milletime yaslıyorum. Vallahi biz bu işi yaparız ve yapacağız. Halkıma sesleniyorum: 418 milyar dolar serisinin birinci sinemasını birazdan paylaşacağım.”

Kılıçdaroğlu daha sonra açıklamasında bahsettiği sineması, “Buyurun, engellenen kampanyamızın birinci sineması. 418 milyar doların her kuruşunu söke söke alacağım. Son günlerinizin keyfini çıkarın çeteler…” notuyla toplumsal medya hesabından yayınladı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir