Malatya’da Başkan Gürkan’dan yeni buğday pazarına inceleme

MALATYA (İGFA) – Eski Buğday Pazarı’ndaki 72 esnafınYeni Buğday Pazarı’nda kira bedeli olarak çok cüzi bir bedel karşılığında ticaret yapabileceklerini söz eden Malatya Büyükşehir Belediye Lideri Selahattin Gürkan, 1 Ocak 2024 tarihine kadar ‘arasa’ diye tabir edilen eski Buğday Pazarı’nda faaliyet gösteren tüccarların kendilerine tahsis edilen iş yerlerine taşınmalarının sağlanacağını söyledi.

Konuyla ilgili tebligat süreçlerinin başlatıldığını kaydeden Gürkan, “Önümüzdeki günlerde gerek kayısı ticaretiyle uğraşan esnaflarımızın gerek toplumsal hedefli ticaret yapan öteki bölümlerin buraya gelmesi, Buğday Pazarı’ndaki esnafların buraya gelmesi ve banka şubelerinin buraya taşınması ve buranın bir yerleşke olarak hizmet vermesi Malatya’ya değerli bir kazanım sağlayacaktır. İçerisinde ticari faaliyetlerini yürütürken hem trafik hem ulaşım hem de toplumsal altyapının kendilerine sunulması manasında kıymetli bir yerleşke alanı kendilerine tahsis edildi” diye konuştu.

“DEPREM PSİKOLOJİSİNDEN BİR AN ÖNCE KURTULMAMIZ GEREKİR”

6 Şubat sarsıntılarının tesirlerinden kurtulmak ismine bu cins hizmetlerin devam edeceğini belirten Lider Gürkan, “İnşallah bu çalışmalarımızı başka kesimler bazında da devam ettirerek kentimizi çağdaş manada, geçmişinin çok daha üstünde yaşanılabilir ve mazisine layık istikbaline hazırlama noktasında el ele vereceğiz. Kentimizi, kıyametin provası dediğimiz sarsıntının yol açtığı ziyandan ve sarsıntı psikolojisinden bir an önce kurtarmamız gerekir. Yeni Buğday Pazarı da bunun en hoş örneklerinden biridir. Malatya’mıza ve Malatyalı tüccarlarımıza güzel ve uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir