‘Ölüler İçin Yaşam Kılavuzu’, dünya prömiyerini 42’nci İstanbul Film Festivali’nde yapacak

Barış Fert’in birinci uzun metraj sineması “Ölüler İçin Ömür Kılavuzu”, dünya prömiyerini 7-18 Nisan tarihleri ortasında düzenlenecek 42’nci İstanbul Sinema Festivali’nde gerçekleştirecek. Sinema, Deniz Işın ile Haki Biçici, Ece Bozkaya, Muttalip Müjdeci ve Caner Cindoruk’u bir ortaya getiriyor.

Empati kurma yeteneğini ve hislerini uzun yıllar evvel kaybetmiş Deniz’in (Deniz Işın), İstanbul’da olduğu kestirim edilen gizemli bir yazılımın peşine düşmesini ve kendisini yirmi dört saat sürecek kaotik bir serüvenin içinde bulmasını anlatan “Ölüler İçin Hayat Kılavuzu”, 14 Nisan Cuma günü Atlas 1948’de gerçekleşecek prömiyeriyle birinci sefer seyirci karşısına çıkacak.

Film, Cannes Sinema Festivali’nin market kısmı olan Marché du Film’in Fantasia Milletlerarası Sinema Şenliği ile ortaklaşa düzenlediği, çeşit sinemalarının finansmanına ve ortak üretimine odaklanan Frontières platformuna 2022 yılında müracaatta bulunan birçok üretimin ortasından seçilerek milletlerarası dal profesyonellerine bir sunum gerçekleştirmişti. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir