Özel: TSK’nın her zaman arkasındayız

ANKARA (İGFA) – Partisinin küme toplantısında konuşan CHP Genel Lideri Özgür Özel, biz teröristlerle çabasında her vakit olduğu üzere kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) gerisinde olduklarını ve olmaya da devam edeceklerini söyledi.

“6 şehidimizin haberinin akabinde daha o büyük travmaya ne diyeceğimizi düşünürken bir 6 şehit haberi daha geldi” diyen Özel, “Yüreğimiz yandı bağrımıza taş oturdu gırtlaklarımız düğümlendi bir yandan bu büyük acıyı yaşadık bir yandan kahraman ordumuza başsağlığı dileklerimizi ilettik. Biz teröristlerle gayretinde her vakit olduğu üzere kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) gerisinde olduk olmaya devam edeceğiz” dedi.

“12 vatan evladı hayatını kaybetmiş mili yas ilan edilsin dedik. Hiç oralı olmadılar” diyen Özel, “Suudi Arabistan Hükümdarı öldüğünde 3 gün yas ilan ettiler. Bu ülkenin 12 evladı şehit edildiğinde ulusal yas ilan etme muhtaçlığını görmüyorlar. ‘Milli yas ilan etmeyelim Suudi Kral kadar bedelli değiller. Bir misyonunuz var bu A4 kağıda imza atacaksınız kınama yapacağız.’ dediler. Bu Meclis bilgilendirilmeden sizin sorumluluğunuza ortak olacak hiçbir imzayı atmayacağız dedik. Kuvvetli bir periyoda giriyoruz onlardan korkmuyoruz ancak bu partinin karşısındakinden değil gerisinde durduğunu düşündüğünden bir dost ateşi almak dışında bir telaşı yoktur. Kendimize güveniyoruz kimseden korkmuyoruz” diye konuştu.

“1984’ten bu yana kaç ortak bildiri imzaladık sonucunda ne elde ettik ne çözdük neyi başardık” diye soran Özel, “Ne ezbere iktidar var ne ezbere muhalefet var. ‘CHP bu bildiriye imza koymadı.’ dediler. Sonra ‘CHP reaksiyon gelince kendi bildiri imzaladı’ diyorlar. Yollayın bildiriyi görelim bile demedik. Bu bahiste samimi bir bilgilendirme olmadan kimseyle ortaklaşmayız dedik durduğumuz yerde durduk. ‘Tepki geldi de sonradan bildiri imzaladılar’ dediler. Meclis tutanaklarını açın bu bildiri okunuyor ilan ediyoruz diye akabinde Küme Başkanvekilimiz Ali Uzman Başarır kelam alıyor bu bildiriyi satır satır okuyor. ‘Taleplerimiz yerine gelmezse kendi bildirimizi hazırlayalım’ dedi.

Yapılanların dezenformasyondan ibaret olduğunu söyleyen Özel, ezberleri bozulduğundan ötürü bu türlü yaptıklarını savundu.

MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli’nin bugünkü ‘hain’ telaffuzlarına de göndermede bulunan Özel, “Sayın Bahçeli ‘hain’ arıyorsan Recep Tayyip Erdoğan’ın tweetleri ortada. İşte hain burada” dedi.

Bu ortada şehit cenazesinde kendisine yönelik protesto ilei ilgili de değerlendirmelerde bulunan Özel, “Şehit haberini alınca Manisa’ya Enis Budak’ın cenazesine gittim. Bir provokasyon bilgisi var denilince düzgün niyetli o otobüsteki birkaç bireyden yöneticilerimize devlete gelen bilgiler var. İsterseniz mescide gelmeyin dediler. Dedim ki şayet ben provokasyon olacak diye memleketimde beni kelamda itibarsızlaştıracaklar diye korkup da bir şehit cenazesine gitmemeye kalkarsam oturduğum koltuğun hakkını vermemiş olurum o koltuk buna müsait değil. Artık tek tek isim isim çıkıyor. Beni üzen bir şehit cenazesini hepimize yakışır biçimde uğurlayamamış olmaktır. Yapılan saygısızlık ne bana ne partimedir şehidimizin aziz hatırasınadır. Buna tevessül edenlere yazıklar olsun. ‘Biz çok üzüldük.’ diyen Budak ailesine yürekten teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir