Pendik- Sabiha Gökçen Metrosu açılıyor! Erdoğan’dan önemli açıklamalar

Son dakika haberleri: Pendik-Sabiha Gökçen Havalimanı metro çizgisinin açılışı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın iştirakiyle gerçekleşti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pendik- Sabiha Gökçen Metrosu Açılış Töreni’nde kıymetli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkanlar:

İstanbul’daki raylı sistem ağının yarısı Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımız tarafından İstanbulumuza kazandırılmaktadır. Birileri bizim yaptıklarımızı sahiplenmek istiyor.

Artık Sabiha Gökçen’e Pendik’ten 10 dakikada, Kartal’dan 12 dakikada, Kadıköy’den 50 dakikada ulaşmak mümkün olacak.

Yol medeniyettir, raylı sistem medeniyettir. Bu medeniyete benim vatandaşlarım layıktır.

Belediye başkanlığım periyodunda, o vakitten bugüne “insanı yaşat ki devlet yaşasın” mantığıyla her vakit milletimize hizmet etme sıkıntısında olduk.

Manifestomuzun ismi: Türkiye Yüzyılı. Bunun inşaasını daima birlikte gerçekleştireceğiz.

Bizim İstanbul sevdamızı anlatmaya sözler yetmez. Muhalefet inşaatı başlamış metro çizgilerine hafriyat dökerken biz vatandaşlarımızı en süratli raylı sistemlere kavuşturmaya devam ediyoruz.

“CHP DEMEK ÇUKUR DEMEKTİR”

CHP demek çöp demektir, çukur demektir, çamur demektir. Biz mutsuz bir İstanbul’u devraldık. Fatih’in emanetine yakışmayan bu makûs tabloyla çabucak harekete geçtik. Önümüze çıkan sayısız pürüze karşın bu aziz kent için çalıştık, ter döktük. Hiçbir vakit mazeretlere sarılma kolaycılığına tevessül etmedik.

 İBB’YE ELEŞTİRİ

Bana vatandaşım soruyor “Bu İstanbul’un belediye lideri ne iş yapar?” diye. Haziran geldiğinde vatandaşım gereğini yapacaktır.

İstanbul’da sel oluyor, kar yağıyor, kriz yaşanıyor, bakanlarımızla anında olay yerindeyiz. İstanbul’un belediye lideri nerede? Bodrum’da.

Eli İstanbul’da gözü diğer yerde olanların eksiğini biz tamamlıyoruz.

“AİLE KURUMUMUZA YÖNELİK TAARRUZLARA MUTLAKA GÖZ YUMMAYACAĞIZ”

Milleti millet yapan ailedir. Aile kurumumuza da sahip çıkacağız. Ailelerimize laf söylettirmeyeceğiz. Ulusal ve manevi kıymetlerimizin korunması konusunda dikkatli davranacağız. Aile kurumumuza yönelik hücumlara mutlaka göz yummayacağız. Gençlerimizi mankurtların eline düşürmeyeceğiz.

MERSİN’DEKİ POLİS MESKENİNE TERÖR SALDIRISI

Terörü yerle yeksan ettik. Lakin PKK’nın parlamentodaki temsilcileri hala bunu savunmanın çabasında. Mersin’deki son atak bu sinsi senaryonun en alçak örneğidir. PKK’nın uzantısı malum parti terörde bayanları kullanıyor. Mersin’de bu iki bayan kendilerine bomba bağlayıp polis konutuna saldırıyor. Bu bayan teröristlere bir yerde acıyorum. Neden? İşte diyorum ki bu partinin bayan mensupları haydi bakalım konuşun. Bu bayanları Kandil’de terörist olarak yetiştirenler benim ülkemdeki bayanlara bunun hesabını verebilirler mi? Diyarbakır annelerine bunun hesabının verebilirler mi?

Annelere, hanım kardeşlerime çok güveniyorum. Unutmayın kale içeriden fethedilir. Bu işin faturasını anneler siz keseceksiniz siz.

“TERÖRİSTLERİ AKLAMA MİSYONUNU CHP ÜSLENDİ”

Saldırganları terör örgütüne iştirak konusunda teşvik eden HDP’dir. Kamuoyunda aklama vazifesini de CHP üstlenmiştir. Kimlere bu alçak oyunda roller verildiğini görüyorsunuz değil mi? Malesef bir türlü terör örgütünün güdümünden kurtulamayan HDP başrolü oynuyor. Asıl üzüldüğümüz ise Atatürk’ün partisi olduğunu söyleyen CHP’nin bölücü terör örgütünün kuklası haline gelmesidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir