Şadi Yazıcı’dan İmamoğlu’na gönderme: İsmail abiyi bilmem ama Tuzla 39 aydır bekliyor

Tuzla Belediye Lideri Dr. Şadi Yazıcı, İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu’nun mahallî seçimler öncesinde Tuzla’da yaptığı mitingde “Tuzla’yı paralel deniz ulaşımı ile İstanbul’un batısına bağlayacağım” kelamlarını hatırlatarak reaksiyon gösterdi. İstanbul’a 7 yeni deniz çizgisi teklifinde Tuzla’nın olmaması üzerine bu açıklamayı yapan Lider Yazıcı, “İBB’nin ‘bal üzere de yaparız’ dediği gemiyi (İDO) Tuzla halkı tam 39 aydır bekliyor” ifadelerini kullandı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Uyum Merkezi (UKOME) eylül ayı toplantısı, Yenikapı’da bulunan Dr. Mimar Kadir Topbaş Şov ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşti. Toplantıda İstanbul trafiğini rahatlatması açısından 7 yeni deniz sınırı teklifi de görüşüldü. “Kadıköy-Kasımpaşa-Fener-Sütlüce-Eyüp, Avcılar-Bakırköy-Kadıköy, Avcılar-Bostancı, Maltepe-Büyükada-Heybeliada-Burgazada-Kınalıada, Çengelköy-Kabataş, Beşiktaş-Kabataş-Karaköy-Kasımpaşa-Sütlüce-Eyüp, Bostancı-Caddebostan-Moda-Kadıköy-Kabataş” hatlarının açılması oy birliği ile kabul edildi.

“TUZLA HALKI 39 AYDIR BEKLİYOR”

Tuzla Belediye Lideri Dr. Şadi Yazıcı da İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu’nun mahallî seçimler öncesinde Tuzla’da yaptığı mitingde “Tuzla’yı paralel deniz ulaşımı ile İstanbul’un batısına bağlayacağım” kelamlarını hatırlattı. Ekrem İmamoğlu’nun paralel deniz ulaşımı vaadi ile ilgili daha önce “Öyle çıkıp otobüsün üstünden ‘Yalancı Pehlivanlar’ üzere vatandaşa palavra söylendi. Bu bir gün size hatırlatılır. Vatandaş hatırlatır ve sorar. Nerede bu çizgiler? Nerede bu deniz otobüsleri” sözlerini kullanan Lider Yazıcı, bu sefer ünlü televizyon dizisi Leyla ile Mecnun’un ikonik karakteri İsmail Abi’yi kullanarak Ekrem İmamoğlu’na reaksiyon gösterdi.

Başkan Yazıcı, toplumsal medya hesabından, “İsmail abi ne kadardır bekliyor bilmiyoruz ancak; Biz ‘paralel deniz ulaşımı olmaz’ dediğimiz halde İBB’nin ‘bal üzere de yaparız’ dediği gemiyi (İDO) Tuzla halkı tam 39 aydır bekliyor” ifadelerini kullandı.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir