Sivas Valisi Şimşek’ten ESİDER’e ziyaret

İZMİR (İGFA) – Derneğin Karabağlar’daki binasını ziyaret eden Sivas Valisi Dr. Yılmaz Şimşek’i Ege Sivas Sanayi ve İş İnsanları Derneği İdare Şurası Lideri İş Adamı Ali Göktaş ile Sivaslı sivil toplum örgütlerinin temsilcileri karşıladı.

Sivas Valisini İzmir’de ağırlamaktan onur duyduğunu belirten Ege Sivas Sanayi ve İş İnsanları Derneği İdare Konseyi Lideri Ali Göktaş, 2024 yılında Sivas’ta yatırımlar yapmak için fizibilite repoları hazırlattığını ve yıl içinde de Sivas’a bir iş gezisi ziyareti programını hedeflediklerini söyledi.

Sivas Valisi Dr. Yılmaz Şimşek’te, İzmir’deki Sivaslıların ekonomik toplumsal manada çok değerli bir potansiyelleri olduğunu, kentteki iş insanlarını Sivas’a yatırım yapmaları için her türlü dayanağa hazır olduklarını belirterek şunları söyledi “ESİDER idaresi, öbür STK temsilcileri bizi çok sıcak karşıladı. İzmir’de esen Sivas rüzgarını, memleketlerine yatırım yapma heyecanlarını yakından gözlemledim. Sizleri Sivas’a da bekliyorum. Birlikte bir sinerji oluşturacağız. Kentte yatırım için gelen, projesi olanlar kapımız her vakit açıktır.” halinde konuştu.

ESİDER idaresi ile başka STK liderlerinin üretim alanlarıyla başka farklı ilgilenen Sivas Valisi Dr. Yılmaz Şimşek, daha kapsamlı görüşmeler için İzmir’e tekrar geleceğini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir