Son Dakika: Burak Yılmaz veda etti, proje iptal oldu! Türkiye’ye mi dönüyor? Beşiktaş iddiası…

Hollanda grubu Fortuna Sittard’da forma giyen Burak Yılmaz, toplumsal medya hesabından önümüzdeki dönemde takmda olmayacağını açıkladı.

Yılmaz, paylaştığı iletide “En kısa vakitte lider ve idareyle yaşananları anlatacağım.” kelamlarıyla gruptan ayrılacağını söz etti.

Hollanda liginde bu dönem ligde kalmayı başaran Fortuna Sittard’da forma giyen Burak Yılmaz, toplumsal medya hesabından önümüzdeki dönemde takmda olmayacağını açıkladı.

Tecrübeli isim iletisinde “En kısa vakitte lider ve idareyle yaşananları anlatacağım. Size muvaffakiyetler diliyorum.” diyerek kadrodan ayrılacağını söz etti.

GRONINGEN MAÇI SONRASI AYRILIK AÇIKLAMASI

Burak Yılmaz, ligde oynanan Groningen maçının akabinde toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamayla Fortuna Sittard’a veda etme kararı almıştı.

37 yaşındaki golcü, “Fortuna Sittard taraftarları, sizin için oynamak büyük bir erdemdi. Her şey için teşekkürler, daha hoş ve başarılı yıllara” kelamlarıyla veda etmişti. Futbol yöneticisi Ivo Pfennings, Hollanda basınına yaptığı açıklamada, mart ayı maaşlarının bugün oyuncuların hesaplarına yatacağını belirterek “Burak Yılmaz ile görüştük. Çarşamba gününden itibaren idmana çıkacak” halinde konuşmuştu.

“HENÜZ VERİLMİŞ BİR KARAR YOK”

Fortuna Sittard’ın yöneticilerinden Sjoerd Ars, Burak Yılmaz’ın kulüpten ayrılacağı tarafında çıkan haberlere dair konuşmuştu.

Henüz verilmiş bir kararın olmadığını kaydeden Ars, “Burak’ın geleceğiyle ilgili görüşmeler devam ediyor. Bizim ve Burak’ın neler düşündüğü çok kıymetli. Şimdi verilmiş bir karar yok” dedi.

“ESKİSİ ÜZERE BİR FORVET DEĞİL”

Yılmaz’ın taraftarlarla yaşadığı olaylar hakkında konuşan Ars, “Burak buradan sportif manada daha fazlasını beklemiş olabilir lakin kendisi de muhtemelen artık eskisi üzere bir forvet olmadığını biliyordur. Bir de Groningen maçında kendisine reaksiyon gösteren taraftarlarla ortasında yaşadıkları var. Tüm bunlar bir ortaya gelince durumun neden bu formda olduğunu anlatıyor” diye konuştu.

BURAK YILMAZ FORTUNA SITTARD’IN TEKNİK YÖNETİCİSİ OLACAKTI

Geçen dönemin sonunda Fransa Ligue 1 grubu Lille’den ayrılan Yılmaz, bu dönemin başında Fortuna Sittard’a transfer oldu. Türk televizyonlarına transferi hakkındaki görüşmeler devam ederken röportaj veren golcü oyuncu, transferi hakkında şunları söylemişti:

” Avrupa’da bir ekipten (Fortuna Sittard) teklif aldım. Aldığım teklif 5 yıllık. Mukavelemin birinci 2 yılında kulübün futbolcusu olacağım. Geriye kalan 3 yılda ise grubun teknik yöneticisi olacağım. Yüzde 60 mutabakata vardık.”

FORTUNA SİTTARD’A BİR PROJE İÇİN TRANSFER OLMUŞTU

Bu dönemin başında Sittard’a transfer olan Burak Yılmaz, Hollanda takımıyla birlikte bir projeye başladı. Kulüp ile 5 yıllık muahedeye varan 37 yaşındaki oyuncu, mukavelesinin birinci iki yılında futbolcu olarak oynayacak ve muahedenin geriye kalan 3 yılında kadronun teknik yöneticisi olarak vazife yapacaktı.

Ancak muahede iptal oldu. Gözler ise Burak Yılmaz’ın bahisle ilgili yapacağı açıklamaya çevrildi.

BURAK YILMAZ’IN BEŞİKTAŞ TEKNİK TAKIMINA KATILACAĞI TEZ EDİLDİ

Geçtiğimiz aylarda Burak Yılmaz’ın, Spor Toto Muhteşem Lig’e dönmeye hazırlandığı yazılmıştı.

Fortuna Sittard’a veda eden oyuncunun profesyonel futbol mesleğini noktalayıp Beşiktaş teknik heyetine katılacağı tez edilmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir