Teoman: İçime sinmedi! Gece 3’te uyandım

Yönetmen koltuğunda Ömer Faruk Sorak’ın oturduğu; Alina Boz, Deniz Can Aktaş, Atay Yıldız, Erkan Kolçak Köstendil, Aslı Bekiroğlu, Görkem Sevindik, Hikaye Gürman, Tolga Canbeyli, Gökhan Yıkılkan, Bahtiyar Engin, Ahmet Saraçoğlu ve Altan Erkekli’in oyuncu takımında yer aldığı ‘Bandırma Füze Kulübü’ sinemasının galası, geçtiğimiz akşam Maslak’ta yapıldı.

“ELİMİZDEN GELENİN EN GÜZELİNİ YAPMAYA ÇALIŞTIK”

Gösterim öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan oyuncular, “Kendi topraklarımızdan çıkan bir muvaffakiyet kıssasını anlatmak için elimizden gelenin en uygununu yapmaya çalıştık. Bu türlü hoş bir öykünün içinde bulunduğumuz için çok memnunuz. Çok hoş bir seyahatti. Sinema çok uzun vakit evvel çekildi. Biz de heyecanla sineması bekliyoruz. Emeği geçen herkesin eline sıhhat. Bizler çekerken çok keyif aldık. Umuyoruz sizler ve seyirciler de keyif alarak izler, beğenirsiniz” biçiminde konuştu.

Gerçek olaylardan esinlenen, TRT’nin ortak imalcisi olduğu sinemada müzikçi Teoman da sesiyle yer aldı. Ünlü isim; gerçekleşmeyen hayaller, yarım kalan düşleri anlatırken geçmişi yad eden nihavend makamındaki ‘İnleyen Nağmeler’ isimli yapıtı seslendirdi.

“O KADARCIK ÖN GÖSTERİM BİLE BENİ DUYGULANDIRDI”

Teoman, sinemanın kendisinde bıraktığı etkiyi, “Bandırma’da yaşayan ve bilim kulübü kurup, uzaya füze gönderen gençlerle ilgili bu olayı bilmiyordum, çok değişik geldi bana. Mustafa Uslu’dan teklif geldi ve sinemadan uzun uzun modülleri gösterdi. O kadarından bile sinemanın çok sevileceğini anladım, o kadarcık ön gösterim bile beni duygulandırdı, eminim seyirci de sevecek” kelamlarıyla anlattı.

“İÇİME SİNMEDİ Kİ BENİ UYANDIRDI O FİKİR”

“Şarkıyı kaydettik; beğenildi de lakin o gece 3’te uyanıp çok daha uygun söylemem gerektiğini düşündüm” diyen Teoman, şu tabirleri kullandı:

İçime sinmemiş demek ki beni uyandırmış o fikir. Bir defa daha kaydettik, bu seferki çok daha düzgün oldu bence. Bu hoş sinemanın seyircisi de bol olur inşallah.

“ÇOK FAZLA ÇALIŞMAK İSTEMİYORUM”

Öte yandan geçtiğimiz haftalarda Bebek’te görüntülenen Teoman, kariyer planıyla ilgili konuşmuş ve “Genelde boş boş dolaşıyorum. Eskisi üzere çalışkan değilim. Orta ara konser veriyorum yalnızca. Artık ben kendime bir tembellik mesleği yapmayı planladım. Çok fazla çalışmak istemiyorum ve kendimi yarı emekli sayıyorum. Gündelik hayatımda da pek birşey yaptığım yok. Spor yapıyorum ,erken yatıp erken kalkıyorum” demişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir