TÜMKİAD Kahramanmaraşlı depremzede esnafa cansuyu oluyor

Tural ŞAHBAZLI / KAHRAMANMARAŞ (İGFA) – TÜMKİAD Vilayet Lideri Muhammet Eliaçık’ın geçtiğimiz haftalarda Tuzla Belediyesi işbirliğinde kentte ki depremzede lokal esnafın kalkınmasına takviye olmak emeliyle projelendirdiği fuar, Şelale Park Şenlik alanında ağır bir ilgiyle gerçekleştirildi.

Gıda, Yöresel ve İkramlık Eşya başta olmak üzere birçok eserin satışa sunulacağı fuara Kahramanmaraş’tan 70 depremzede esnaf iştirak sağladı ve İstanbul’da vatandaşların ağır bir ilgisiyle fuar yapıldı.

Gösterilen ağır ilgi sonrası, tertibi bu defa MARAŞFED ve Sultangazi Belediyesi işbirliğinde Sultangazi ilçesinde gerçekleştirmek için çalışma başlatıldı. 31 Ekim-5 Kasım tarihleri ortasında 6 gün boyunca yapılacak olan fuar, Sultangazi Belediyesi’nin aktiflik alanında düzenlenecek.

TÜMKİAD Kahramanmaraş Vilayet Lideri Muhammet Eliaçık, mevzuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “İlk fuarımız Tuzla’da çok verimli geçti. Hem mahallî hem ulusal basında ağır ilgi gördü. Ayrıyeten vatandaşlarımızın da beğenisini topladı. Bizlerde MARAŞFED işbirliğinde bu sefer ikinci fuarı gerçekleştirmek istedik. Sultangazi Belediyemizde bizlere bu hususta dayanak oldu.” dedi.

Bu ay sonu yapılacak olan fuara herkesi davet eden Eliaçık, “Depremzede esnaflarımıza dayanak olmalıyız. 6 Şubat sonrası nitekim çok sıkıntı vakitler geçirdiler. Kimisi iş yerlerini kaybetti, kimisi uzun periyot iş yapamadı. Süreksiz iş yerlerinde, müşteri bulamadıkları için hareketlilik olmadığı için esnaf iş yapamıyordu. Bu fuarlar onlar için bir fırsat, bizlerin de elimizden geldiğince takviye olması lazım” diye konuştu.

Fuara katılmak isteyen esnafların 20 Ekim’e kadar 0344 606 07 85 numaralı telefonu arayarak müracaat yapabileceği bildirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir