Yine o hareket: “Canım benim”

Cumhurbaşkanlığı seçimleri ikinci cinse kaldı fakat parlamento seçimleri tamamlandı… İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da milletvekili seçilen bakanlar ortasında yer alıyor. Bakanların vekil yeminiyle birlikte vazifelerinin son bulması gerekiyor fakat AKP tahlil arayışına girdi.

TBMM, genel seçim sonuçlarının nihaileşmesinin akabinde, cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci tipinin sonucu beklenmeksizin açılacak. Bu durum, AKP listesinden aday gösterilen ve vekil seçilen bakanların durumunu tartışma konusu haline getirdi. O bakanlardan biri de İçişleri Bakanı Süleyman Soylu oldu.

T24 Gökçer Tahincioğlu’nun haberine nazaran; Anayasa’nın 106. hususuna nazaran bakan olarak atanan vekilin TBMM üyeliği sona eriyor. Bu nedenle bakanların da milletvekili yemini etmeleriyle birlikte bakanlıkları son bulacak. Bu durumda cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci çeşidi sonuçlanana kadar bakanlık koltuklarının boş kalacağı için formül arayışına girildi.

Buna nazaran bakanların ikinci tıp bitene kadar mazbata almamaları ve yemin etmeyerek beklemeleri formülü bulundu. Böylelikle cumhurbaşkanı seçilene kadar bakanlar misyonlarını sürdürecek, daha sonra ayrıyeten yemin ederek milletvekili olacaklar.

SOYLU TEKRAR O HAREKETİ YAPTI

FOX TV muhabiri o haberi İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya sordu. Soylu, ilçe başkanlığı binası önünde FOX TV muhabirinin, “Bakanlığınızla ilgili süreç bundan sonra nasıl işleyecek?” sorusuna “canım benim” diyerek parti binasına giriş yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir