YSK üyeleri deprem bölgesinde

Yüksek Seçim Konseyi (YSK) üyeleri, yaklaşık 9 milyon seçmenin bulunduğu ve 96 milletvekilini kapsayan afet bölgesinde seçimin sağlıklı yürütülmesi için alınan tedbirleri ve saha çalışmalarını yerinde inceliyor.

14 Mayıs 2023 Pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanı ve 28. Periyot Milletvekili Genel Seçimleri süreci, Maraş merkezli 11 ili etkileyen zelzeleler nedeniyle yeni tedbirler altında yürütülüyor. Seçimin tüm vilayetlerde sağlıklı yürütülmesi için çalışan YSK heyetleri, zelzelenin etkilediği vilayetlerde ayrıntılı inceleme yaptı.

YSK Başkanlığınca görevlendirilen heyetler, birinci basamakta, bölgede işçinin sıhhat durumu, kurum binaları, sandıkların konulduğu bina ve yapılar, seçim ve ofis gereçleri, ulaşım ve sistem teknik altyapısı hakkında eksiklikleri tespit etti.

Bu tespitlerin akabinde eksiklerin giderilmesi için çalışmalar yürütüldü.

YSK üyeleri, heyetlerin belirlediği meselelerin giderilmesi için yürütülen çalışmaları yerinde incelemek için bölgeye gitti.

Şura üyeleri dün Antep’te incelemelerde bulundu. Üyeler, Nurdağı, İslahiye ve Hatay’da da bugün ve yarın incelemelerini sürdürecek.

YSK üyeleri, bölgede alınan tedbirleri yerinde görecek, barınma ve oy kullanma yerlerine ait meselelerin giderilip giderilmediğiyle ilgili son durumu kıymetlendirecek.

YSK Başkanlığı tarafından zelzele bölgesinde görevlendirilen 30 kişilik heyet, 11 vilayetteki incelemelerinin akabinde bölgede işçinin sıhhat durumu, kurum binaları, sandıkların konulduğu bina ve yapılar, seçim ve ofis materyalleri, ulaşım ve sistem teknik altyapısı hakkında ayrıntılı tespit yapmış, bunların giderilmesi için alınması gereken tedbirleri heyet üyelerine sunmuştu. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir