89 Kişi Deprem Bölgesinden Sevk Edildi: Uçak Ambulans İle Ankara’ya Sevk Edilen Depremzedelerin Listesi

6 Şubat 2023 sabah saat 04.17 sularında gerçekleşen, 10 ili tesiri altına alan 7.7 şiddetindeki sarsıntının akabinde, tüm ülkede yardım çalışmaları sürüyor. Sarsıntının meydana geldiği 10 vilayette büyük enkazlar meydana gelirken, arama kurtarma takımları gece gündüz çalışıyor. OHAL ilan edilen sarsıntı bölgelerinden kurtarılan depremzedelerin bir kısmı ambulans uçakla Ankara’ya gönderildi. İşte Ankara’ya sevk edilen depremzedelerin listesi…

Kaynak: https://www.instagram.com/p/CoXPkmLIs…

Merkezi Kahramanmaraş olan 7.7 büyüklüğündeki zelzelenin akabinde enkaz altından çıkartılan yaralılar, hastanelerin de yıkılması hasebiyle Başkent’e sevk edildi.

Kahramanmaraş, Gaziantep, Malatya, Diyarbakır, Kilis, Şanlıurfa, Adıyaman, Hatay, Osmaniye ve Adana’nın etkilendiği Cumhuriyet tarihinin en büyük sarsıntısından kurtarılan 89 kişi, Ankara’ya sevk edildi.

Yaralıları taşıyan uçak ambulanslar Esenboğa Havalimanı’na indi. Hastaların büyük bir kısmı Etlik Kent Hastanesi’nde tedavi görmeye başladı.

Uçak Ambulans İle Ankara’ya Sevk Edilen Depremzede Listesi

89 kişi Ankara’ya sevk edildi.

Yaralıların bir kısmı ise İstanbul’a sevk edildi. Pek çok farklı hastaneye sevk edilen depremzedelerin tedavileri sürüyor.

Yaralıların 11’i Başakşehir Çam ve Sakura Kent Hastanesi, 10’u Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi, 8’i Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile ona bağlı Prof. Dr. Murat Dilmener Acil Durum Hastanesi, 6’sı Yasal Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi, 5’i ise Acıbadem Maslak Hastanesine sevk edildi.

Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Seyrantepe Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Kent Hastanesi ve Sarıyer Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edilen vatandaşların tedavileri de sürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir