AKP Gençlik Kolları Başkanı, yalana ‘yalan’ ekledi: İmamoğlu tatildeydi

AKP Gençlik Kolları Lideri Eyyüp Kadir İnan, Tv100’de yayınlanan “Pınar Işık Ardor ile Pazar Siyaseti” programına konuk oldu. Programda, gündeme ve 2023 seçimlerine ait Pınar Işıkdor’un sorularını yanıtlayan İnan, Avcılar’daki metrobüs kazası sırasında çekilen ve gündem olan AKP Gençlik Kolları’nın görüntüsü ile ilgili de açıklamada bulundu.

İnan, o görüntüyle ilgili yaptığı açıklamada İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Lideri Ekrem İmamoğlu’nu eleştirerek şu tabirleri kullandı:

“Vatandaşımızla bir ortada oldular. Hiç olmazsa orada vatandaşlarımıza dayanak olmak için orada… ve en kısa müddette giden arkadaşlarımız. Peki şunu sormak istiyorum; Belediye Lideri neredeydi? Belediye lideri her felakette olduğu üzere zannediyorum ki öngörüm tatildeydi. O denli 1 gün sonra gelip “ben nasıl rant devşiririm, nasıl bu işi birisine ihale ederim”… İşin aslını konuşmadan tam 3 yıldır bu otobüs ıstırapları, duran otobüsler, sürücüsüz otobüsler İstanbul bütünü olmuşken, bu kazayla ilgili hiç bir açıklama yapmazken çıkıp burada bir tane 18 yaşındaki kızı günah keçisi ilan etmeyi çok büyük bir fırsatçılık olarak görüyorum. Bu görüntüyü savunmuyorum lakin bu görüntü kullanılırak fırsatçılık yapılmasına itiraz ediyorum. 18 yaşındaki bir kıza linç kampanyası başlatıldı. Bu kızı araçsallaştırıp işin içinden çıkmayı fırsatçılık olarak değerlendiriyorum”

İmamoğlu, kazadan kısa mühlet sonra yaralıları hastanede ziyaret etmiş, akabinde kazanın olduğu bölgede incelemelerde bulunmuştu.

Kazanın akabinde görüntü çeken AKP Gençlik Kolları üyesi bir genç, “AK Parti Avcılar olarak kaza yerindeyiz. İki metrobüs çok feci bir formda çarpıştı. Binlerce yaralı, sayısı muhakkak olmayacak kadar da meyyit var. İBB yetkililerine buradan sesleniyoruz. Bu canların hesabını kime nasıl vereceksiniz” demişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir