Allah göstermesin eski Türkiye’ye döneriz

Gülden Çoktan – Zeytinburnu Millet Bahçesi ve Buz Adası’nın açılış merasimine katılan Erdoğan emeği geçenlere teşekkür etti.

Zeytinburnu’nda toplu konut ve kentsel dönüşümde değerli adımlar atıldığını vurgulayan Cumhurbaşkanı, “Biliyorsunuz geçtiğimiz haftalarda ‘İlk meskenim, birinci iş yerim’ ismiyle 500 bin konut, bir milyon arsa, 50 bin iş yeri maksadıyla yeni bir kampanya başlattık. Türkiye’ye bugüne kadar 1 milyon 170 bin toplumsal konutu kazandırmış bir hükümet olarak inşallah bu kampanyayla milyonlarca vatandaşımızı birinci kez konut sahibi yapacağız” diye konuştu.

‘Ancak turist olursun’

Erdoğan, Kazakistan’dan evvelki gün döndüğünü, yakında Özbekistan’a gideceğini, akabinde da Endonezya’da G-20 doruğuna katılacağını belirterek, “Bizim bu gidişlerimiz, birilerinin gidişlerine benzemez” diyerek, kelamlarını şöyle sürdürdü: “Bu CHP bu bay Kemal. Bay Kemal sen bizim Türkiye’de, Türkiye dışında kazandırdığımız yapıtlarla lakin turistik seyahat yaparsın. Şöyle 12 tane belediyen var. 13 tane Büyükşehir olarak belediyen var. Sen o büyük kentlerde ne yaptın? Ne yapıyorsunuz? Bunu söyleyin” dedi.

‘CHP, çöp, çukur, çamur’

Eser ve hizmet siyaseti yaptıklarını tekrarlayan Erdoğan şöyle devam etti:

“Yıllarca tek parti faşizminden vesayetin iliğini sömürmesinden, darbecilerin hakkını, hukukunu gasp etmesinden bizar olmuştur. Biz hükümete geldiğimiz günden itibaren gerçekleştirdiğimiz demokrasi ve kalkınma atılımlarıyla işte bu makus tarihi değiştirdik. Evvel ülkemizi hayata geçirdiğimiz asırlık eser ve hizmetler sayesinde 2023 gayeleriyle buluşturduk. Akabinde milletimizin önüne, gençlerimize bırakacağımız en büyük miras olarak gördüğümüz 2053 vizyonumuzla çıktık. Artık de Türkiye Yüzyılı ile tüm bu yatırımları taçlandırıyoruz. Ülkenin dünkü sıkıntılarını çözen irade olarak bu CHP nedir? Çöp, çukur, çamur.”

Millet Bahçesi ve Buz Adası’nın açılışına Bakan Murat Kurum ve Zeytinburnu Belediye Lideri Ömer Arısoy da katıldı. – Cemal Yurttaş Milliyet

‘Tarihi fırsatı kaçırırız’

1994’te Belediye Lideri seçildiğinde İstanbul’u çöp, çukur ve çamurdan kurtardıklarını söyleyen Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bilesiniz ki yarın da şu andaki kasvetleri aşacağız. İşte bunun için diyorum ki, gelin 2023’te Türkiye yüzyılının önünü daima birlikte açalım. Türkiye yüzyılını ülkemizin lokomotif kenti İstanbul’la birlikte tasarladık. İnşallah birlikte inşa edeceğiz. Bunun için sizlerden 2023’te tercihinizi çok dikkatli yapmanızı istiyorum. Kardeşlerim Allah göstermesin eski Türkiye’nin arbede, kaos, kriz, istikrarsızlık, güvensizlik günlerine dönersek bu tarihi fırsatı kaçırırız. Ne kendimize ne de evlatlarımıza karşı bu türlü bir vebalin altına giremeyiz.”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir