Anadolu Efes’te Ergin Ataman: Haklarını helal etsinler

Anadolu Efes’te Başantrenörü Ergin Ataman, Pınar Karşıyaka’yı mağlup ederek şampiyonluğa ulaştıkları maçın akabinde lacivert beyazlı gruba veda etti.

Sezonu şampiyon olarak tamamladıkları için keyifli olduğunu kaydeden Ataman, “Öncelikle Karşıyaka’yı kutlamam lazım. Çok uygun gayret ettiler. Ne kadar düzgün bir kadro olduklarını gösterdiler. Ağır bir atmosfer. Burada 3. maçı kazanıp şampiyon olmak natürel ki çok manalı. Bilhassa play-offlarda tekrar ekip olduğumuzu hatırlattık. Sakatlarımız düzgünleşti. Bu dönem Türkiye’de 2 tane kupa oynandı, dönem başında Cumhurbaşkanlığı kupası, bizim müzemizde. Artık de lig şampiyonluğu, bizim müzemizde. Bunun için gururluyum. EuroLeague için üzgünüm. Hayalimiz vardı. Tarihte hiç kimsenin yapamadığı bir şey için yola çıktık ancak başaramadık. Alışılmış ki kolay değil benim için de, bu kadar yıldan sonra… Bu bu kulüpte bir amatör üzere, gençlik yıllarımdan itibaren çalıştım. İleride Anadolu Efes efsanesi olarak adlandırılabilirsem ne memnun bana. O denli bir değişim gerekiyor. Buna liderimizle birlikte karar verdik. İki taraf için de yeterli olacağını düşünüyorum. Hayatta bazen birtakım riskler almak gerekiyor. Hayatım boyunca daima challengelere girdim, bu da benim için yeni bir challenge. Ülkemi Yunanistan’da en yeterli halde temsil etmeye çalışacağım. Anadolu Efes benim yuvam. Onlara da önümüzdeki dönem muvaffakiyetler diliyorum.” diye konuştu.

Ergin Ataman, son olarak, “Biz 5 yıl boyunca büyük bir kıssa yazdık. EuroLeague bir drama ile bitti, başaramadık. Birinci sefer Anadolu Efes’te bu periyot başarısız bir EuroLeague geçirdik. Hayat bu. Anadolu Efes’te her şey bitti, Ergin Ataman esasen gidiyor, bu ekip artık dönemi tamamlamaz dendiği anda. Üsteklik 42 sayılık bir Fenerbahçe yenilgisinden sonra dirildik, karakterimizi hatırladık. Alana tekrar yüreğimizi koyduk. Bizim karakterimizde asla yılmak yok. Lakin natürel ki EuroLeague’de amaca ulaşamamanın verdiği moral bozukluğu hepimizde vardı. Her vakit olmuyor. 5 yıllık Anadolu Efes maceramda kaç kupa oldu hatırlamıyorum. 3 tane EuroLeague finali var. 2’si kazanıldı. Domine edilen bir EuroLeague var. Bu sanırım 5 yıldaki 3. şampiyonluğum, 2 yahut 3 Cumhurbaşkanlığı var. Türkiye kupaları var. Vicdanen rahatım ancak benim için kolay değil. Bu işte bunlar var. Gideriz, tahminen bir gün tekrar geliriz. Tahminen oradan bir kupayla geliriz. Tahminen oradan öteki yere gideriz. Türk Basketbol Ulusal Grubu’yla da yeni misyonumuz var. O yüzden daha buradayım. Bizi destekleyen bütün taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Son maçta hoş bir uğurlama oldu. EuroLeague için özür diliyorum, haklarını helal etsinler.” kelamlarını sarf etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir