Ankaragücü’nden örnek davranış

Kızılay Kan Merkezi’ne gelen kulüp lideri Faruk Koca, teknik yönetici Ömer Erdoğan, idare heyeti üyeleri Zeynep Karamancı, Hüseyin Aytekin, Yusuf Şahit, Birol Tekin, Harun Oğraş, Ali Çetin ve Gülsen Yılmaz, sohbet ettiği taraftarlarla fotoğraf çektirdi.

Koca, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, kulüp olarak bir toplumsal sorumluluk projesi başlattıklarını söyledi.

Göreve gelmelerinden itibaren kulüp olarak toplumsal sorumluluk projelerine dayanak verdiklerini belirten Koca, şu sözleri kullandı:

“Kulüp lider vekilimiz Zeynep Karamancı’nın öncülüğünde Kızılay’a kan bağışı kampanyası başlattık. 1 ünite kan 3 cana dermandır. Kan vermek her vakit sağlıklıdır. Bilimsel olarak erkeklerin 3, bayanların 4 ayda bir kan vermesi çok sağlıklıdır. Ankaragücü olarak yöneticilerimiz, hocamız ve taraftarlarımız burada. Kampanyayla bir katkımız olursa kendimizi keyifli edeceğiz. Herkesi kan vermeye davet ediyoruz. Ayrıyeten kan veren taraftarlarımıza, yeniden kendimizin tasarladığı sarı-lacivert tişört ikram edilecek. Yapılan faaliyetlerin kalıcı olması için sembollerin kullanılması çok kıymetli. Bu stil kampanyaları desteklemeye devam edeceğiz.”

Erdoğan: “Herkes 15 dakika vakit ayırsın ve bu projede yer alsın”

Ankaragücü Teknik Yöneticisi Ömer Erdoğan, bu projeyi hayata geçirdikleri için lider ve idare konseyine teşekkür etti.

Kendileri üzere tanınmış insanların bu projelerde yer almasının kıymetli olduğuna işaret eden Erdoğan, “Herkes 15 dakika vakit ayırsın ve bu projede yer alsın. İnşallah bizim de katkımız olur ve buradan şifa bekleyen insanlarımıza yardımcı oluruz. Futbolda çok büyük toplulukları temsil ediyoruz. Biz buradan birinci adımı atmış olduk. İnşallah başka kulüplerimiz, yöneticilerimiz, hocalarımız ve futbolcu kardeşlerimiz bu kampanyaya ne kadar takviye olurlarsa o kadar düzgün olur.” diye konuştu.

Konuşmaların akabinde lider Koca, teknik yönetici Erdoğan, idare heyeti üyeleri ve taraftarlar, Türk Kızılay’a kan bağışında bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir