Başkan Özbek, Ali Koç’a rest çekti: “Yüzde 70’i aynı fikirde”

TFF, yabancı kuralının gerçekleştirildiği toplantının ayrıntıları belirli oldu. Ali Koç ve Dursun Özbek ortasında fikir ayrılığı yaşanırken Ahmet Parıltı Çebi toplantıya katılmadı.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun yabancı kuralı için gerçekleştirdiği toplantıya dair ayrıntılar ortaya çıktı. Sabah gazetesi, toplantının ayrıntılarını paylaştı.

Toplantıda Galatasaray Lideri Dursun Özbek alanda 11 yabancı olmasını hatta genel olarak sınırlamaya karşı olduklarını söz ederken, katılan kulüp temsilcilerinin dokuzu sarı-kırmızılılara kısmen takviye verdi. Bunların içinde de farklı görüşler vardı.

Karşı çıkan takımlardan biri Fenerbahçe’ydi. Kulüpler Birliği ve Fenerbahçe Lideri Ali Koç, “Önümüzdeki dönem 8+3’ün devam etmesini istiyoruz. Zira bu karar için geç kalındı. Sonraki dönem sınırsız yabancı alanda olabilir” görüşünü lisana getirdi. F.Bahçe’ye tekrar öteki bir sarı-lacivertli kadro Ankaragücü dayanak verdi. Hatta kulis bilgilerine nazaran; Dursun Özbek bu telaffuzun üzerine, “Sayın lider (Koç) buradaki kulüplerin yüzde 70’i sınırsız olmasını istiyor. Fikrimiz net, çoğunluğun görüşü muhakkak. Karar bizce bu türlü olmalı” dediği söz edildi.

Her kulüp temsilcisi, görüşleri açık açık söyledi. Beşiktaş’tan kimse toplantıya katılmadı. Bunun üzerine federasyon yöneticilerinin “Görüşlerinizi aldık. Ancak burada olmayan kadrolar var. Onları da dinlememiz lazım. Bizim için her kulübün kanısı önemli” dediği vurgulandı. Beşiktaş’taki tepe somut bir gelişmeyle tamamlanmadı.

Bu ortada federasyonun yabancı oyuncularla ilgili, bütün Avrupa liglerini içeren hazırlığı da kulüp temsilcilerine anlattığı öğrenildi. Kulüpler ise “Bu kararı bir an evvel verin, önümüzü görelim” cevabını verdi. TFF Lideri Mehmet Büyükekşi’nin “Mayıs başında kararımızı açıklayacağız.” dediği bildirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir