Bu da oldu: Çinliler ‘öpüşme aleti’ yaptı

Basınç sensörleriyle donatılmış sıcak silikon dudaklı ‘öpüşme cihazı’, uzun aralık alaka yaşayan çiftlerin fizikî manada yakınlaşabilmeleri için bir fırsat olarak tanıtıldı.

Cihazın, ‘kullanıcının dudaklarının basıncını, hareketini ve sıcaklığını taklit ederek gerçek bir öpüşme hissi yarattığı ve kullanıcının çıkardığı sesi de iletebildiği’ söyleniyor.

Fotoğraf: Taobao

CNN’in haberine nazaran Çin’in toplumsal medya ağı Weibo’da gündem olan aygıt, bazılarına ‘ürkütücü‘ bazılarına ‘işlevsel‘ geldi.

Uygulamayla çalışıyor

Öpüşmek isteyenlerin evvel cep telefonuna uygulamasını indirmeleri gerekiyor, sonra aygıtı telefonlarının şarj ilişki noktasına takmaları gerekiyor.

Uygulamada öpüşecekleri bireyle eşleşen çiftler imajlı arama başlatabiliyor.

Çin’in en büyük online alışveriş sitelerinden Taobao’da 41 dolara (773 lira) satılan aygıtın patenti, Changzhou Mekatronik Teknolojisi Meslek Enstitüsü’ne ilişkin. Aletin mucidi Jiang Zhongli, üniversitede kız arkadaşıyla başka kentlerde yaşadığı periyotta bu fikri geliştirdiğini söylüyor.

Benzer bir icat: Kissinger

Benzer bir icat olan ‘Kissinger‘, 2016 yılında Malezya’daki Imagineering Enstitüsü tarafından piyasaya sürüldü. Lakin bu alette gerçekçi görünen dudaklar değil, dokunmaya hassas silikon ped vardı.

Reklamı uzun uzaklık ilgiler üzerinden yapılsa da uygulama üzerinden bir yabancıyla eşleşmek ve öpüşmek de mümkün.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir