Carettalar Iğdır’dan galibiyetle döndü

MERSİN (İGFA) – Deplasmanda gerçekleşen gayrette Carettalar, maçın başından sonuna kadar ezici bir biçimde rakibinden üstün oynadı. Birinci dönemi sayı üstünlüğü ile tamamlayan Carettalar, rakiplerine 20-29 fark attı. Üstünlüğü elden bırakmayan MSK, 2. Dönemi da 35-48 önde tamamlayarak birinci yarı sonucunda üstünlüğü korudu.

İkinci yarıda da başarılı oyununu sürdüren Carettalar 3. Dönemi 50-68 önde tamamlayarak son çeyreğe de önde başladı. Son dönemde ise temsilcimiz rakibine oyununu kabul ettirdi ve müsabaka 64-85 galibiyet ile sona erdi.

Maç sonunda değerlendirmede bulunan Baş Antrenör Can Sevim, maça tutuk başladıklarını fakat geneline bakıldığında rakibi 64 sayıda tutmuş olmalarının kendileri açısından kıymetli olduğunu söyledi. Sevim “Her dönemi kazandık, bu da çok değerli benim açımdan. Sıkıntı bir deplasman. Hem gelmesi sıkıntı, hem buradaki kurallar alışık olmadığımız kurallar, kolay bir maç değildi. Buna karşın net bir galibiyet aldığımız için çok memnununum. Uygun bir yoldayız. Evaldas Kairys’in alınması sahiden bize güç verdi, ne yapmak istediğimize daha hakim bir basketbolumuz var. İnişlerimizi çıkışlarımızı azaltıp daha da düzgün olacağız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir