Cezayir’den Libya sınırında gerçek mühimmatla tatbikat

Cezayir Savunma Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya nazaran, Cezayir’in Libya hududundaki Ayn Aminas kentinin kuzeydoğusunda dün başlayan ve bugün sona eren “Kasırga 2-2022” tatbikatı Genelkurmay Lideri Said Şankariha’nın nezaretinde gerçekleştirildi.

Genelkurmay Lideri Şankariha, kendisine eşlik eden Dördüncü Askeri Bölge Kumandanı Tümgeneral Ömer Tilimsani ile bir arada kara ve hava savunma ünitelerinin Ayn Aminas’ta gerçekleştirdiği tatbikatı yakından takip etti.

Gerçek mühimmatın kullanıldığı bu taktik tatbikatta, yakıt ikmali için saha ağı dahil olmak üzere dal ünitelerinin muharebe hazırlıkları test edildi.

Bu tatbikatla komuta ve işçi kademesinin harekatı uygulayacak formda eğitilmesi, planlama, hazırlık ve tertip hususlarındaki bilgilerinin geliştirilmesinin hedeflendiği vurgulandı.

Genelkurmay Lideri Şankariha, tatbikatın sonunda, katılan tüm birliklerin ögeleriyle bir ortaya gelerek gerçek mühimmatlı bu taktik tatbikatın hazırlanması ve uygulanması sırasında gösterdikleri gayret münasebetiyle onları tebrik etti.

Şankariha, daha sonra Ayn Aminas’ın Kuzey-Doğu Operasyonel Gücü ünitelerini ve tatbikata katılan öbür askeri oluşumları da denetledi. (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir