Cüneyt Özdemir: ‘İnanın Ben Böyle Bir Çaresizlik, Böyle Bir Acı Görmedim’

Depremin yaşandığı günden itibaren kesintisiz yayınlarıyla afet bölgesinin nabzını tutan Cüneyt Özdemir, afet bölgesindeki yıkıma dair duygusal bir paylaşımda bulundu. Özdemir, ”Ben bugüne kadar bombalanan çok kent gördüm. Hatta kiminin ortasındaydım.Yağmayı talanı ne yazık ki çok izledim. İnanın ben bu türlü bir çaresizlik, bu türlü bir acı, bu türlü bir sıkıntı görmedim. Mavi görmesin diye köşeye gidip saklı hıçkıra hıçkıra ağlıyorum” dedi.

Afet bölgesindeki yıkıma ait YouTube kanalından canlı yayınlar yapan Cüneyt Özdemir ile Kenan Taş, onlarca konuğu canlı yayına aldı, bölgeden gelişmeleri izleyicilerine aktardı. Cüneyt Özdemir ile Kenan Taş, bu yayınlar sonrası Hatay’a zelzele bölgesine gitti.

Cüneyt Özdemir, zelzele bölgesine gittiği birinci gün izleniminde “Savaş muhabiri olarak Irak’a Afganistan’a gittim ben bu türlü bir yıkım görmedim!” demişti.

Özdemir toplumsal medya hesabından ”Bir şey söyleyeceğim…” diyerek zelzeleye ait duygusal bir paylaşımda bulundu.

Özdemir, ”Bir şey söyleyeceğim.. Ben bugüne kadar bombalanan çok kent gördüm. Hatta kiminin ortasındaydım. Yağmayı talanı ne yazık ki çok izledim. Hayatım mülteci çadırlarını haber yaparak geçti. Yalnızca Türkiye’dekilere değil dünyanın en belalı yerlerine gittim. İnanın ben bu türlü bir çaresizlik, bu türlü bir acı, bu türlü bir üzüntü görmedim. Başımda bir bulut yüreğimde bir ton yükle dolaşıyorum. Hiç bu kadar gerçek, bu kadar sarsıcı ve bu kadar büyük bir acıyla sınanmamışım meğerse… İçimde bir yerlerde bir şey kırıldı sanki…Durup dururken gözlerim doluyor, ağlamaya başlıyorum. Mavi görmesin diye bir köşeye gidip bilinmeyen saklı hıçkıra hıçkıra ağlıyorum.”

Özdemir’in paylaşımı şu halde:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir