DİSK’ten Taksim’de anma: Bu katliamlara asla alışmayacağız

Devrimci Emekçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) yöneticileri, İstiklal Caddesi’nde meydana gelen bombalı taarruzda hayatını kaybedenleri anmak için terör saldırısının gerçekleştiği alana karanfillerini bıraktı.

Anmada açıklama yapan DİSK Genel Lideri İstek Çerkezoğlu şunları söyledi:

“Bugün DİSK olarak genel sekreterimiz, idare konseyimiz, DİSK’e bağlı sendikaların liderleri, yöneticileri, üyelerimizle birlikte burada bir hafta evvel yitirdiklerimizi anmak için toplandık.

Bundan bir hafta evvel, 8 gün evvel tam bu noktada bir insanlık cürmüne şahit olduk. Öncelikle buradan bir sefer daha bu insanlık dışı halk düşmanı katliamı lanetliyoruz. Bu katliamda hayatını kaybeden insanlarımızı anıyoruz. Yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.

BU KATLİAMLARA ASLA ALIŞMAYACAĞIZ

Bilinsin ki, bu katliamlara asla alışmayacağız, kanıksamayacağız. Bu katliamlarla yaratılmaya çalışılan kaygı iklimini teslim olmayacağız. Bilinsin ki, her vakit hakikatin ve adaletin takipçisi olacağız.

Burada yitirdiğimiz arkadaşlarımıza, çocuklarımıza kelamımız olsun ki, DİSK olarak her vakit katliamlara, savaşlara karşı duracak ve her vakit, her periyotta beşere, emeğe ve yaşama sahip çıkacağız.

Yine kelamımız olsun ki, bu ülkede bu topraklarda adaletin demokrasinin barışın ve kardeşliğin hükümran olduğu emeğin Türkiye’sini daima birlikte kuracağız. Tekrar başımız sağ olsun.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir