Edirne İl Genel Meclisi İYİ Parti Grup Sözcüsü Hüseyin Erbay istifa etti

Edirne Vilayet Genel Meclisi ÂLÂ Parti Küme Sözcüsü Hüseyin Erbay, partisinden istifa ettiğini açıkladı.

Anadolu Ajansı’nın haberine nazaran, Edirne Vilayet Genel Meclisi’nin nisan ayı üçüncü birleşimi öncesinde gazetecilere açıklamada yapan Hüseyin Erbay, partisinden istifa ettiğini söyledi ve diğer üyelerin de partiden istifa edeceğini öne sürdü.

‘AKŞENER’İN PARTİDE YETKİSİ KALMADI, PARTİYİ ÖBÜRLERİ YÖNETİYOR’

“İYİ Parti’de yaşanan olayların, Millet İttifakı’na da ziyan verdiğini” savunan Erbay, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Biz ÂLÂ Parti’de demokrasiye inanarak bu yola çıktık. Seçimle gelen seçimle masraf, sandıktan çıkacak vilayet liderine hürmet duyarak vazifeye devam edecektik. Bu partide demokrasinin olmadığını, Meral Akşener’in bu partide vazife yetkisinin kalmadığını, diğerleri tarafından DÜZGÜN Parti’nin yönetildiğini anladık. Benim istifamla bu işin biteceğine inanmıyorum. Benden sonra da istifalar gelecektir. Parti tüzüğünden çıkmıştır. Arkadaşlarımızın emekleri burada hiçe sayılarak, genel merkezde bir vilayet genel meclis üyesinin, belediye meclis üyesi olmanın kıymetli olmadığını anladığımız için partiden istifa ediyorum.”

‘PARTİ TROLLER TARAFINDAN ELE GEÇİRİLDİ’

“Bu kadar efora, bu kadar istenilen çalışmaya karşı GÜZEL Parti’nin troller tarafından ele geçirildiğini anladığım için bu Millet İttifakı’na da ziyan vermiştir” diyen Erbay, “Genel Liderin masaya oturması, masadan kalkması bu formda kurmayların yönetilmesiyle ilgili rahatsızlık duyduk. Kınama olarak DÜZGÜN Parti’den, vilayet genel meclis üyesi olarak kendi partimden istifa ediyorum” sözlerini kullandı.

Hüseyin Erbay, Edirne Vilayet Genel Meclisi üyeliğine bağımsız olarak devam edeceğini belirterek, istifa dilekçesini Vilayet Genel Meclisi Lideri Mehmet Geçmiş’e teslim etti.

Mehmet Geçmiş de siyasette bazen istifaların yaşanabileceğini lisana getirerek, “Buna nazaran Vilayet Genel Meclisimizde 15 Cumhuriyet Halk Partisi, 11 AK Parti, 1 YETERLİ Parti ve 1 Bağımsız meclis üyesi olmuştur. Çalışmalarımıza buna nazaran devam edeceğiz” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir