ERKEN TERHİS AÇIKLAMASI! 2023 MSB erken terhis olacak mı, terhisler ertelendi mi?

ERKEN TERHİS AÇIKLAMASI! 2023 MSB erken terhis olacak mı, terhisler ertelendi mi?

Terhis süreçleri ile ilgili son dakika gelişmeleri yakından takip ediliyor. Terhis için gün sayan gençler, ”terhisler ertelenecek mi, erken terhis var mı?” sorularını yöneltmeye başladı. Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve etraf vilayetleri de etkileyen zelzeleler sonrasında açıklama Bakan Hulusi Akar’dan geldi. Pekala, terhisler erkene alınacak mı?

Askerlik vazifesini tamamlamak üzere olan gençleri yakından ilgilendiren açıklama Ulusal Savunma Bakanı Hulusi Akar’dan geldi. Kahramanmaraş merkez olmak üzere 10 ili etkileyen sarsıntılar sonrasında sarsıntı bölgesinde yer alan yahut ailesi bulunan askerelere müsaade verildiği belirtildi. İşte, terhis tarihlerine ait son durum…

ERKEN TERHİS OLACAK MI, TERHİSLER ERTELENECEK Mİ?

Bakan Hulusi Akar, terhisler hakkında şu kelamları kullandı: “Terhislerle ilgili rastgele bir erteleme yahut erken terhis yoktur. Mehmetçik’imizin terhisleri planlanan vakitte yapılacaktır.”

Akar, zelzelenin etkilediği bölgelerde ikamet eden yahut ailesi buralarda oturan 10 bin 738 askere müsaade verildiğini de açıkladı.

ASKERLİK CELP DEVİRLERİ ERTELENDİ!

Daha evvel yapılan açıklamada ise “10 vilayette ikamet eden yahut bu vilayetlerin nüfusuna kayıtlı 2 Mart ve 6 Nisan 2023 celp periyotlarında silah altına alınması planlanan er statüsündeki 13 bin 71 yükümlünün sevki, 4 Mayıs 2023 celbine kadar ertelendi. Askere gitmek isteyenlerin ise planlanan celp periyodunda sevkleri yapılacak” kelamlarına yer vermişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir