Eski Twitter yöneticisi tehditlere ve Elon Musk’ın eleştirilerine dayanamadı

Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasından sonra birbiri arkasına skandallar ve krizler yaşanmaya devam ediyor. “Twitter dosyaları” olarak isimlendirilen ifşalarda; platformun ABD başkanlık seçimleri devrinde, yolsuzluklarda, pedofili konusunda kullanıcıları nasıl etkilediği, trendleri nasıl belirlediği ve birtakım tweet’leri nasıl görünmez kıldığı açıklanıyor.

Twitter, ifşalarla uğraşırken CNN’in haberine nazaran; platformun eski güvenlik lideri Yoel Roth, artan şiddet tehditleri nedeniyle konutundan kaçmak zorunda kaldı.

Yoel Roth

Roth, yalnızca ifşalar nedeniyle değil; tıpkı vakitte Elon Musk’ın kendisini gaye almasıyla da uğraşmak zorunda kaldı. Musk’tan Roth’a yönelik akınlar hafta sonu daha ferdî bir hal aldı. Washington Post’un haberine nazaran; Musk, birden fazla tweet’te Roth’un pedofili konusunda müsamahakâr bir görüşe sahip olduğunu ima etti.

Roth, Musk’ın resmi olarak toplumsal medya platformunun sahipliğini almasının akabinde iki hafta boyunca Twitter’ın inanç ve emniyet lideri olarak misyonunda kaldı. Lakin Kasım ayı ortasında misyonundan istifa etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir