Grip yüzünden gaz kaçağını fark etmedi, ölümden döndü

Yaklaşık 2 hafta evvel Iğdır’da konutunun bahçesindeki kilerde bulunan ocakta yemek hazırlamak isteyen 35 yaşındaki Orhan Deniz, grip nedeniyle burnu tıkalı olduğu ve koku alamadığı için gaz kaçağını fark etmedi.

Ocağı yakmaya çalıştığı sırada meydana gelen parlamada ağır yaralanan Deniz, ambulansla kaldırıldığı Iğdır Devlet Hastanesi’nde yapılan birinci müdahalenin akabinde Erzurum Kent Hastanesi Yanık Tedavi Merkezi’ne sevk edildi.

Bileklerine kadar elleri, yüzü ile baş bölgesinde 3. derece derin yanıklar oluşan Orhan Deniz, bir hafta ağır bakımda tedavi gördükten sonra servis odasına alındı.

Orhan Deniz, kilere girdiğinde tüpteki gaz kaçağını ve gaz sıkışmasını fark edemediğini belirterek, “Evin bahçesindeki kilerde bulunan tüp gaz kaçırması yapmış, o anda grip olduğum için koku alamadım. Çakmakla yakınca birden etraf alev aldı ve yandım.” dedi.

“ELBİSELERİM KALIN OLMASAYDI BÜTÜN BEDENİM YANACAKTI”

Elbiseleri kalın olduğu için bedeninin yanmadığını lisana getiren Deniz, “Sadece açık yerlerim yandı, aslında yanmasıyla sönmesi kısa sürdü. Ambulansı aradık, çabucak geldiler.” diye konuştu.

Erzurum Kent Hastanesi Yanık Tedavi Merkezi’ndeki hizmetlerden çok mutlu kaldıklarını anlatan Deniz, şunları aktardı:

“Burada hekim ve işçiye teşekkür ederiz. Çocuklarım yanımda olsaydı çok daha büyük felaket olurdu. Ağır bakımda kaldıktan sonra servise geldiğimde 1 hafta daima olayın tesirinde kaldım. Değişik düşler, ansızın zıplamalar, gözümü kapattığımda canlı senaryoları gördüm. Ruhsal dayanak aldım, uyku ilacı verdiler. Şu an daha yeterliyim.”

”TEDAVİLERE OLUMLU YANIT ALIYORUZ”

Yanık tedavi merkezi tabiplerinden Onur Ceylan da tüp parlaması sonucu derin alev yanıkları olan Deniz’in tedavisinin sürdüğünü söyleyerek, “Medikal ve pansuman tedavilerine devam ediyoruz. Hastamız 1 hafta ağır bakımda entübe takip edildi, genel durumu düzelince olağan servisimize aldık ve yakın takipteyiz. Klinik durumu yeterli gitmekte ve tedavilere olumlu karşılık alıyoruz.” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir