İnovasyonda Kadın Projesi’nde finale kalanlar ödül alıyor

KADEM öncülüğünde düzenlenen İnovasyonda Bayan Projesi, 7 yaşında. Bu yıl yedincisi düzenlenen İnovasyonda Bayan projesinin öncelikli gayesi, bayanların girişimcilik yüreğini artırmak ve projelerini, istihdam potansiyeli yüksek teşebbüslere dönüştürmelerine takviye olmak…

İstanbul Kalkınma Ajansı’nın Girişimcilik Mali Dayanak Programı kapsamında; Yıldız Teknopark, İstanbul TTO, Türkiye İhracatçılar Meclisi, Üsküdar Belediyesi iştiraki, TÜBİTAK Marmara Teknokent, Bilişim Vadisi iştiraki ve KOSGEB dayanağıyla düzenlenen projenin bu yılki etabı tamamlanmak üzere.

10 Ekim’de eğitimlere başlanan kamp sonunda hakem heyetinin değerlendirmeleri sonucunda finale kalan bayan girişimcilere, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın iştirakleriyle 16 Ekim Pazar günü, 13.00’te Grand Cevahir Hotel Şişli’de düzenlenecek merasimle mükafatları verilecek.

16 Ekim’deki Gala’ya KADEM Mütevelli Heyet Lideri Sümeyye Erdoğan Bayraktar, KADEM Lideri Saliha Okur Gümrükçüoğlu, paydaşlar ve milletvekilleri katılacak. Merasim öncesinde Webtures Şirketi sahibi ve internet teşebbüsçüsü Kaan Gülten girişimcilere hitaben bir motivasyon konuşması yapacak. 

7. İnovasyonda Bayan projesinde bu yıl;

– Birinciye 150 bin TL, ikinciye 100 bin TL ve üçüncüye 50 bin TL olmak üzere ön kuluçka periyodundaki birinci 3 girişimciye, toplamda 300 bin TL ödül verilecek.

– Kuluçka mükafatına layık bulunan 3 proje ise “tohum yatırım desteği” alacak.

– Ayrıyeten proje paydaşları girişimcilere, proje çalışmaları için birinci 1 yıl, ofis ve atölye takviyesinde bulunacaklar.

– 2015 yılından bu yana devam eden İnovasyonda Bayan Projesi’ne şimdiye kadar 2 binin üstünde bayan teşebbüsçü başvurdu. 200’den fazla bayan teşebbüsçü inovasyon kampımıza katıldı. Kamplar sonunda finale kalarak ödül ve sertifikasını alan 30 bayan girişimciden 13’ü kendi şirketini kurdu. Ulusal ve memleketler arası müsabakalarda ödül aldı. Farklı bölümlerde değerli başarılara imza attı.

– İnovasyonda Bayan Kampında her sene girişimcilere, açık ofis ve prototipleme atölyesini fiyatsız kullanım, girişimcilerle deneyim paylaşımı ve yatırım fonlarına erişim imkânı sağlanıyor. Ulusal ve memleketler arası projelere müracaat mentörlüğü ile dijital gazetelerde fotoğraf/video tanıtım imkanlarının da tanınacağı kamp mühletince finans, satış, pazarlama, müşteri idaresi uygulamalarına fiyatsız erişim hakkı sağlanıyor.

NTV, Kanal 7 ve Turkuvaz Medya Grupları’nın medya sponsorluğu takviyesi verdiği proje hakkında detaylı bilgi edinmek için https://inovasyondakadin.org/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir