İşgalci İsrail güçleri Batı Şeria’daki baskında Filistinli bir genci şehit etti

İşgalci İsrail güçleri, işgal altındaki Batı Şeria’nın Eriha kentinde 15 yaşındaki bir Filistinli genci şehit etti, 2 kişiyi yaraladı.

İşgalci İsrail askerleri, Batı Şeria’nın güneyinde bulunan Eriha kentine bağlı Akabet-ü Cebr Mülteci Kampı’na baskın düzenledi.

Filistin Sıhhat Bakanlığı, İşgalci İsrail askerlerinin gerçek mermiyle ateş ettiği baskında, 15 yaşındaki Muhammed Bilhan’ın başına, göğsüne ve karnına isabet eden kurşunlarla hayatını kaybettiğini bildirdi. Baskında 2 Filistinlinin yaralandığı da kaydedildi.

İşgalci İsrail askerleri, bugün Batı Şeria’nın Nablus kentinde bulunan El-Ayn Mülteci Kampı’na da baskın düzenlemiş ve 3 Filistinliyi yaralamıştı.

İşgalci İsrail güçlerinin baskınlarıyla bölgedeki can kayıpları arttı

İsrail güçleri, yılbaşından bu yana Filistinli nüfusun yoğunlukta yaşadığı işgal altındaki Batı Şeria’nın farklı noktalarında baskın ve gözaltı operasyonlarını artırdı.

İşgalci İsrail güçleri ve Yahudi yerleşimcilerin Batı Şeria’daki baskın ve taarruzlarında bu yıl, 96 Filistinli hayatını kaybetti.

Askerler, baskınları protesto eden Filistinlilere karşı plastik merminin yanı sıra sık sık gerçek mermi de kullanıyor. Batı Şeria’nın kuzeyindeki bilhassa Cenin ve Nablus üzere bölgelerde baskınlara reaksiyon gösteren Filistinli kümeler ile İsrail askerleri ortasında vakit zaman çatışmalar da yaşanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir