İSO 500 listesinde 17 Kayseri firması

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Sanayi ve ticaret kenti Kayseri, Türkiye’nin üretim ve ihracatına değerli katkılar sağlamaya devam ediyor. Bu kapsamda, Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesi açıklanırken, Kayseri’den 17 firma, listede yer aldı.

Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç, mevzu ile ilgili yaptığı açıklamada, büyük çoğunluğu Kayseri OSB’de yerleşik 17 Kayserili firmanın İSO 500 listesinde yer alma muvaffakiyetinden ötürü duyduğu memnuniyeti lisana getirdi.

Kayseri’nin üretim potansiyeli ile isminden kelam ettiren bir kent olduğunu ve bu muvaffakiyetin ardında endüstrici ve iş adamlarının olduğunu lisana getiren Lider Büyükkılıç, “Kayseri’mizin endüstrici ve iş adamlarının istikrarlı başarısı bir sefer daha göğsümüzü kabarttı. Tüm sanayicilerimizi yürekten kutluyorum” dedi.

Büyükkılıç, üretime katkı sağlayan firmaları tek tek tebrik ederek, şunları söyledi: “Listede yer alan HES Hacılar Elektrik San. ve Tic. A.Ş., Hasçelik Kablo San. ve Tic. A.Ş., Mega Metal San. ve Tic. AŞ., Kayseri Şeker Fabrikası A.Ş., YATAŞ Yatak ve Yorgan San. Tic. A.Ş., İstikbal Mobilya San. ve Tic. A.Ş., İsmi açıklanmayan firma, Bellona Mobilya San. ve Tic. A.Ş., Sersim Güçlü Tüketim Malları San. ve Tic. İbrahim Ustaoğlu Mehmet Ustaoğlu Koll. Şti., Boyçelik Metal San. ve Tic. A.Ş., Kayseri Metal Center San. ve Tic. A.Ş., Femaş Metal San. ve Tic. A.Ş., Coreal Alüminyum Kablo San. Tic. A.Ş., ERBOSAN Erciyas Boru San. ve Tic. A.Ş., Form Sünger ve Yatak San. Tic. A.Ş., Orta Anadolu Tic. ve San. İşl. T.A.Ş. ve Has Çelik ve Halat San. Tic. A.Ş. firmalarımızı başarılarından ötürü yürekten tebrik ediyorum. Hem kentimizin hem de ülkemizin üretimine kıymetli bir katkı sunan, gururumuz olan firmalarımızı kutluyor, üretim ve istihdam yolunda muvaffakiyetlerinin devamını diliyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir