Karamollaoğlu: “Daha Erdoğan kısa pantolonluyken ben Erbakan Hoca’yla çalıştım”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Temel Karamollaoğlu’na, “Sen Erbakan’la ne vakit tanıştın? Ben Erbakan Hocam partiyi kurduğundan beri gençlik kolları lideri oldum. Sen ise sonradan katıldın” demişti.

Karamollaoğlu, ise TV5’te ‘Gündem Türkiye’ programında Necmettin Erbakan ile olan anılarını anlatarak Erdoğan’a yanıt verdi.

Karamollaoğlu’nun Erbakan Hoca ile tanışıklığını canlı yayında şu formda anlattı:

“Daha Sayın Erdoğan kısa pantolonluyken, o daha 13 yaşındayken ben Erbakan Hoca’yla bir arada Konya’da çalıştım. 1967 yılında. Ben Erbakan’ı 1967’de tanıdım birinci kere. Odalar Birliği’ndeyken. Odalar Birliği’nde döviz dağıtımını yaparken benim üzere beş arkadaşa o vazifesi vermişti. Bana de dokumacılıkta, Odalar Birliği’ne tahsis edilen dövizin dağıtımını bana bıraktı. 10-15 milyon dolarlık bir talep var, 1 buçuk milyon dolar bize verdiler ben de onu 300-500 firmaya dağıttım.

Sonra bu hakkı hükümet iptal etti. Gerisinden bizim 300-500 firmaya verdiğimizi, 3-5 firmaya verdi. Ne vakit 1968. Sonra ne oldu Erbakan Hoca Odalar Birliği Başkanlığı’na aday oldu. Ben onunla beraberdim, Tayyip Beyefendi 14 yaşına geldi. Ben onunla beraberdim. Erbakan Hoca her cuma bir yerde namaz kılar, 3-5 arkadaş bizler de onunla bir arada kılarız. O günkü koşullarda bir arada etli ekmek yeriz, pide yerdik. Gerisinden da Erbakan Hoca, tasavvurlarını, kanılarını, anılarını anlatırdı. O kadar çok hatıra anlatırdı ki ben hepsini birden yazmaya kalksam emin olun ciltler fiyat.

Biz Erbakan Hoca’yı o denli tanıdık. Ve kendisi Odalar Birliği Başkanlığı’ndan uzaklaştırıldığında, seçimler iptal edildiğinde yeniden yanındaydım. Ve Erbakan Hoca o vakit 1969’da birinci talimatını verdi. 1969 seçimlerinde tek olarak o kazanmıştı. Aslında daha fazla sayıda bağımsız milletvekili adayı da vardı.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir